Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eslövs BK

Följ

Eslövs BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Eslövs BK
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 2Tor
    • 18:00

      Parkering Trollsjökväll P-03


      21:00
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Eskilscupen P-03

  • 4Lör
    • Heldag

      Eskilscupen P-03

    • 12:00

      Staffanstorps United (hemma) A-laget


      13:00
  • 5Sön
    • Heldag

      Eskilscupen P-03

  • 6Mån
    v.32
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 7Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 8Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 9Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Parkering Trollsjökväll P-03


      21:00
    • 18:15

      FC Trelleborg svart (borta) P-07


      20:15
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 10Fre
    • 18:30

      Staffanstorp United FC Ungdom svart (hemma) P-09


      19:30
      Husarängens IP plan 2 7-manna 1
      Serie: P10 Kompisligan Sydv
      Samlingsinfo: Husarängen
      Samlingstid: 17:45
      Anteckning: Denna kallelse avser hela spelomgång 1
      EXEMPEL: Kallelse kommer för hela omgångens matcher.. Kan man endast vid något av tillfällena trycker man JA men kan man motförmodan endast någon av dagarna så svarar man ändå JA men man smsar Ted vilken dag man kan, enkelt! Observera att det blir ett önskemål då! Sen kommer lag fördelningen i " vecko mailet " veckan innan, det är alltid den som gäller.

      10/8 Staffanstorp hemma 18,30
      11/8 Bara Gif borta 09,30

      Resultat och referat
    • 19:00

      Dalby GIF (9m) (hemma) P-04


      21:00
  • 11Lör
    • 09:30

      Bara GoIF (borta) P-09


      11:30
    • 12:00

      Linero IF vit (hemma) P-06


      14:00
    • 13:45

      Bjärreds IF vit (hemma) P-06


      15:45
    • 14:00

      Kulladals FF (hemma) A-laget


      16:00
  • 12Sön
    • 10:00

      FC Trelleborg svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Asmundtorps IF (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Höganäs BK blå (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      EBK P07 Röd (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:30

      Torns IF svart (hemma) P-08


      13:30
    • 12:00

      GIF Nike blå (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Höörs IS blå (hemma) P-08


      15:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 14Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Genarps IF (9m) (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      IFK Trelleborg (hemma) A-laget


      21:00
    • 19:15

      Höörs IS (hemma) P-03


      21:15
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 16Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Maglasäte IF (borta) P-08


      20:30
    • 18:45

      Lindeborgs FF 1948 vit (hemma) P-08


      20:45
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 17Fre
    • 17:45

      Södra Sandby IF blå (borta) P-06


      19:45
    • 18:30

      Uppåkra IF grön (borta) P-07


      20:30
    • 18:45

      Bjärreds IF röd (hemma) P-05


      20:45
    • 19:00

      IK Wormo (borta) A-laget


      21:00
  • 18Lör
    • 09:00

      Fotbollens dag A-laget


      15:00
    • 09:00

      Fotbollens Dag P-04


      15:00
    • 09:00

      Fotbollens Dag P-12


      13:00
    • 09:00

      Fotbollens Dag P-10


      16:00
    • 09:30

      Fotbollens Dag P-08


      13:00
    • 09:30

      Fotbollens Dag P-12


      13:00
    • 09:30

      FOTBOLLENS DAG P-07


      13:00
    • 09:30

      Fotbollens dag P-03


      12:45
    • 09:30

      Fotbollens dag P-06


      13:00
    • 09:30

      Fotbollens dag P-05


      12:45
    • 10:00

      Fotbollensdag P-09


      12:30
    • 10:00

      Träning P-11


      12:45
  • 19Sön
    • 08:00

      Uppåkra Bilia Cup P-12


      13:00
    • 10:00

      Knattespel P-10


      13:00
    • 10:00

      IF Limhamn Bunkeflo L1 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      EBK P07 Röd (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      IF Lödde 1 (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      IK Wormo vit (borta) P-07


      13:00
    • 11:30

      Helsingborg City FC (hemma) P-07


      13:30
    • 13:00

      Malmö IKF (hemma) P-09


      15:00
    • 14:20

      GIF Nike röd (hemma) P-09


      16:20
    • 14:30

      Staffanstorp United FC Ungdom blå (borta) P-05


      16:30
    • 17:00

      IFK Simrishamn (borta) P-03


      19:00
  • 20Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 21Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 22Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Harrie FF blå (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 23Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Genarps IF (borta) P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 24Fre
    • 19:00

      Lunds BOIS (hemma) P-04


      21:00
  • 25Lör
    • 10:00

      Lunds BK svart (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Löddespel omg 1 P-11


      12:45
    • 10:00

      IK Wormo (hemma) P-06


      12:00
    • 11:30

      Oxie SK gul (borta) P-09


      13:30
    • 11:30

      Lunds FF vit (borta) P-06


      13:30
    • 12:00

      Klågerups GoIF röd (hemma) P-05


      14:00
    • 13:00

      Röstånga IS (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      LB07 (hemma) A-laget


      16:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Bjärreds IF grön (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Löddespel omg 1 P-11


      12:00
    • 10:30

      Kvarnby IK röd (borta) P-09


      12:30
    • 11:00

      Hittarps IK svart (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      EBK P07 Svart (hemma) P-07


      15:00
    • 11:30

      Hyllie IK grön (hemma) P-08


      13:30
    • 13:30

      Bjärreds IF röd (borta) P-07


      15:30
    • 14:00

      Staffanstorp United FC (hemma) P-03


      16:00
  • 27Mån
    v.35
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 28Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Hörby FF svart (hemma) P-08


      20:45
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 29Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 30Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:40

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 31Fre