Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Spöland Vännäs IF

Följ

Spöland Vännäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Spöland Vännäs IF
Välj sektion/lag

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:45

      Sävar IK P-08 Lag 1 (borta) P-08


      12:45
    • 11:00

      Hörnefors IF P 06 (borta) P-05/06


      12:30
    • 11:30

      Umedalens IF F05 (hemma) F-Ungdom


      13:30
    • 14:15

      TegSödra Umeå IF F09 vit (hemma) F-09


      16:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Sammandrag P-10


      10:59
    • 09:00

      Matchsammandrag P-11


      12:00
    • 10:30

      IFK Umeå F-05 (hemma) F-Ungdom


      12:30
    • 12:00

      Sammandrag F-11


      15:30
    • 13:00

      Täfteå IK -09 vit (hemma) P-09


      14:30
    • 15:00

      Röbäcks IF P07 Blå (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Mariehem SK (F10) Grön (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Mariehem SK (F10) Vit (borta) F-10


      18:00
    • 16:00

      Sörfors IF F-07 (borta) F-07


      18:00
    • 16:00

      Umedalens IF P05 (hemma) P-Junior


      18:00
    • 17:30

      Bortamatch mot mot Hörnsjö/ Nordmaling F-08


      19:00
    • 18:00

      Ersmarks IK P08 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11 IB


      19:00
    • 19:00

      Träning Herrar Utv


      20:30
  • 3Mån
    v.23
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      Mariehem SK (P07) Svart (hemma) P-07


      21:00
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 09:00

      Umedalens IF (borta) P-05/06


      11:00
    • 11:15

      Bortamatch mot sävar ik F-08


      13:00
    • 12:30

      IFK Umeå p06 vit (hemma) P-05/06


      14:00
    • 12:45

      Innertavle CUP 2019 F-07


      19:00
    • 16:00

      IFK Umeå F-05 (borta) F-Ungdom


      18:00
    • 16:30

      Tegsödra Umeå IF F-06 Blå (borta) F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Egen träning F-05/06 IB


      21:00
    • 20:00

      Träning Seniorlag Herrar


      21:30
  • 7Fre
    • 15:00

      Träning F-Ungdom


      23:00
    • 19:00

      Hörnefors IF P08 P08 (borta) P-08


      21:00
    • 19:20

      TSU/TSK P-05 (borta) P-Junior


      21:20
  • 8Lör
    • 08:30

      Röbäckscupen F-08


      12:00
    • 09:30

      Röbäckscupen P-07


      00:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:30

      Sandviks IK 06 Svart (borta) P-05/06


      12:00
    • 15:00

      Rödåbygdens IK (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Röbäckscupen P-07


      14:30
    • 08:30

      Röbäckscupen söndag F-08


      12:00
    • 09:00

      Matchsammandrag P-11


      12:00
    • 10:00

      Ersmarks IK F09 (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      Tegsödra Umeå IF F-05 Vit (borta) F-Ungdom


      12:00
    • 11:00

      IFK Umeå F06 (hemma) F-06


      13:00
    • 11:00

      Bygdeå GIF P09/10 (borta) P-09


      12:30
    • 13:45

      Sammandrag F-11


      15:30
    • 16:15

      Träning F-05/06 IB


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11 IB


      19:00
    • 18:00

      Mariehem SK (P08) (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Huvudstyrelse möte Spöland Vännäs IF


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrar Utv


      20:30
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 00:00

      Träning F-06


      20:00
    • 17:30

      Träning F-Ungdom


      21:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
      7-manna reningsverket Vännäsby
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Vindelns IF 1 (hemma) F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning Seniorlag Herrar


      21:00
  • 14Fre
    • 18:00

      Gimonäs Umeå IF P13 Blackhawks (hemma) P-05/06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Täfteå IK Sävar P 04/05 (borta) P-Junior


      20:30
    • 19:00

      Tegs SK Fotboll 2 (borta) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Sammandrag P-10

    • 09:30

      Röbäcks IF P09 (hemma) P-09


      11:00
    • 13:30

      Ersmarks IK F07 (borta) F-07


      15:30
  • 16Sön
    • 08:00

      Skogsnolia Innebandysektionen


      19:00
    • 10:00

      Betsele IF F09 (borta) F-09


      11:30
    • 12:00

      Sandviks IK P07 Lag 2 (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Hemmamatch mot Stöcke F-08


      14:00
    • 13:00

      Sandvik IK 1 (hemma) F-10


      15:00
    • 14:00

      Tegsödra Umeå IF F10 Vit 2 (borta) F-10


      16:00
    • 14:00

      Sörfors IF p08 (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Middag och VM match F-08


      17:00
    • 16:00

      Egen träning F-05/06 IB


      18:00
    • 16:30

      SOIK 06/07 (borta) F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning Skidlaget


      19:00
    • 18:00

      Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo B/C vit (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11 IB


      19:00
    • 18:30

      Match P-jun P-05/06


      20:00
    • 18:30

      Gimonäs Umeå IF P14 Tomtebo United (hemma) P-Junior


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar Utv


      20:30
    • 19:00

      Sektionsmöte Innebandysektionen


      21:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
  • 23Sön
    • 09:30

      Sandviks IK P07 Lag 1 (hemma) P-07


      11:30
    • 14:00

      Robertsfors IK P08 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Robertsfors IK p-09 (borta) P-09


      16:20
    • 16:00

      Egen träning F-05/06 IB


      18:00
    • 16:45

      Gimonäs Umeå IF F12 Tomtebo (borta) F-07


      18:45
    • 18:00

      Röbäcks IF P08 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11 IB


      19:00
    • 18:00

      Sörfors IF p-06 (borta) P-05/06


      20:00
    • 18:30

      Gimonäs Umeå IF F14 Diamanterna (borta) F-Ungdom


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar Utv


      20:30
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Fotbollscup i Lycksele tillsammans med Sörfors IF F-06

    • 11:00

      Lappland Soccer Cup P-08


      00:00
    • 19:15

      Sandviks IK P04/05 2 (borta) P-Junior


      21:15
  • 29Lör
    • Heldag

      Fotbollscup i Lycksele tillsammans med Sörfors IF F-06

    • Heldag

      Lappland Soccer Cup P-08

    • 10:00

      Sammandrag F-11


      11:00
    • 10:00

      Matchsammandrag P-11


      12:00
    • 11:00

      Röbäcks IF F07 Blå (hemma) F-07


      13:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Fotbollscup i Lycksele tillsammans med Sörfors IF F-06

    • 00:00

      Lappland Soccer Cup P-08


      14:00
    • 09:30

      Sammandrag Stöcke P-10


      12:00
    • 10:00

      HTF F-10 (hemma) F-10


      12:00
    • 11:00

      Tegsödra Umeå IF P-06 Blå (hemma) P-05/06


      13:00
    • 13:00

      Sandåkerns SK F10 Vit (borta) F-10


      15:00
    • 14:00

      STORBINGO PÅ FESTPLATSEN 2019 Bingo


      18:00
    • 16:00

      Egen träning F-05/06 IB


      18:00
    • 18:00

      Täfteå IK P07 (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11 IB


      19:00
    • 19:00

      Träning Herrar Utv


      20:30