Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Skara FC
Välj lag

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • Heldag

      Träning F-10

    • Heldag

      Junicupen F-07/-08

    • 11:00

      Ulvåkers IF (hemma) P-05


      13:00
    • 13:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) P-06


      15:00
    • 15:00

      Träning U19


      16:30
  • 2Sön
    • Heldag

      Junicupen P-10

    • 08:30

      Cup F-09


      13:30
    • 10:00

      Lidköping FK röd (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:30
    • 11:00

      Mölltorp/Brevik/Trix (hemma) P-06


      13:00
    • 12:30

      Poolspel Råda F-11


      15:00
    • 13:00

      Sils IF Vit (hemma) P-07


      15:00
    • 14:45

      Träning Seniortrupp Herrar


      16:30
    • 15:00

      Gerdskens BK Svart (hemma) U15


      17:00
    • 16:00

      Fagersanna/Mölltorp-Brevik (borta) Seniortrupp Damer


      18:00
    • 16:30

      Domare P09 P-06


      18:30
    • 17:00

      Tidaholms GoIF (hemma) P-09


      19:00
    • 18:30

      Domare P09 P-06


      20:30
    • 19:00

      IFK Skövde FK Blå (hemma) P-09


      21:00
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-07/-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:30

      Råda BK svart (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/-06


      20:00
    • 18:30

      Döma P08 P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      20:30
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Mariestads BK (borta) P-08


      20:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:30

      Ekedalens SK (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Vinninga AIF (hemma) F-07/-08


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Damer


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      IFK Falköping FF Blå (borta) P-05


      21:15
  • 6Tor
    • 09:00

      Träning P-12


      13:00
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      Träning U15


      12:30
    • 15:30

      Träning U19


      17:00
    • 15:30

      IFK Falköping FF Blå (borta) P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07/-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Levene/Skogslunds IF (hemma) F-09


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:30

      Domare P-08


      12:45
    • 09:30

      Råda BK Grön (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Skara p011 (hemma) P-11


      14:00
    • 10:00

      Skara p011 (hemma) P-11


      13:00
  • 9Sön
    • 09:30

      Döma P-10 P-07


      13:00
    • 10:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 9/6 P-10


      16:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:30
    • 10:30

      Råda BK Vit (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Vinninga AIF (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Döma P08 P-05


      12:30
    • 12:45

      Domaruppdrag F-07/-08


      16:00
    • 13:00

      Poolspel F-10


      16:00
    • 15:00

      Mariestads BoIS FF (hemma) F-05/-06


      17:00
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
    • 15:30

      Träning U19


      17:00
    • 16:00

      Rackeby IK (borta) F-07/-08


      18:00
    • 16:30

      Råda BK Vit (borta) F-09


      18:30
    • 17:00

      Boll-Kalle P-09


      19:00
    • 17:00

      Råda BK (hemma) Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:00

      IFK Emtunga (borta) Seniortrupp Damer


      19:00
    • 18:00

      Falköpings FK Svart (hemma) P-06


      20:00
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:30

      Axvall/Varnhem (borta) F-05/-06


      20:30
    • 18:30

      Ulvåkers IF (borta) Seniortrupp Herrar


      20:30
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Damer


      20:15
      B-plan
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:45

      Skövde AIK rödvit (hemma) P-08


      20:00
    • 18:45

      Döma P08 P-05


      20:15
    • 19:00

      Tidaholms GoIF (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:30

      Föreningsarbete - Lotteri på bilbingo P-05


      20:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
  • 15Lör
    • 08:00

      Ulvacupen P-07


      00:00
    • 08:00

      Poolspel hemma 15/6 F-11


      12:00
    • 09:00

      Domaruppdrag F-07/-08


      11:30
    • 10:00

      IK Gauthiod (borta) P-11


      13:00
    • 10:00

      Elmer-Fåglum FK (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Träning F-05/-06


      12:30
    • 11:30

      Cup F-09


      14:30
    • 14:00

      Träning U19


      15:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Ulvacupen P-07


      18:00
    • 08:00

      Cup F-09


      17:00
    • 10:00

      Poolspel 16/6 P-10


      16:00
    • 10:00

      Poolspel i Saleby F-10


      13:00
    • 11:00

      IFK Mariestad Blå (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Vallens IF (hemma) U19


      13:30
    • 12:30

      Domare P09 P-06


      14:30
    • 13:00

      Kinnarp-Slutarps IF (hemma) P-09


      15:00
    • 13:00

      IFK Skövde FK Blå (hemma) P-05


      15:00
    • 14:30

      Domare P09 P-06


      16:30
    • 15:00

      Saleby/Trässberg/N.Härene (hemma) F-07/-08


      17:00
    • 15:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) P-09


      17:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Boll-kallar P-06


      21:00
    • 18:30

      Sandhems IF (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Sils IF Vit (borta) F-07/-08


      20:30
    • 18:30

      Seriespel Skara FC - Vinninga F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Damer


      20:15
    • 19:00

      Åsarp-Trädet FK (hemma) Seniortrupp Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Tymer/Lerdala (hemma) P-06


      21:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/-06


      20:00
    • 18:30

      Mat + VM fotboll Seniortrupp Damer


      23:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      IFK Falköping FF (hemma) U19


      21:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      IFK Tidaholm (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:30
    • 17:00

      Träning U19


      18:30
    • 17:00

      Vänersborgs FK hemma U15


      19:00
    • 19:00

      Råda BK (borta) Seniortrupp Damer


      21:00
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 18:00

      Tomtens IF (borta) P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      IFK Falköping FF Blå (borta) P-09


      20:30
    • 19:00

      Trollhättans FK (borta) U15


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Mariestads BK (borta) P-06


      21:00
    • 19:15

      IFK Mariestad Blå (borta) P-05


      21:15
  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Skadevi Cup U15

    • 00:00

      Skadevi cup F-05/-06


      19:00
    • Heldag

      Skadevi Cup U19

    • Heldag

      Skadevi Cup P-07

    • 08:00

      Skadevi Cup P-05


      00:00
    • 16:00

      Habo Honda Cup P-06


      00:00
    • 16:30

      Bilbingo Axvall 28 juni P-06


      20:15
  • 29Lör
  • 30Sön
    • Heldag

      Skadevi Cup U15

    • Heldag

      Skadevi Cup P-07

    • 00:00

      Skadevi Cup P-05


      18:00
    • 00:00

      Habo Honda Cup P-06


      19:00
    • Heldag

      Skadevi Cup U19

    • Heldag

      Habo Honda cup P-06

    • 11:00

      Tidaholms Goif svart (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Döma P08 P-05


      12:30