Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Skara FC
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 11:00

      IFK Mariestad/MBK (borta) U15


      13:00
    • 15:00

      Stala IF (hemma) U19


      17:00
    • 15:00

      IK Gauthiod (borta) P-07


      17:00
    • 17:00

      Åsarp-Trädet FK (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:30

      IFK Skövde FK Blå (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Damer


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 11:00

      IFK Hjo Vit (hemma) P-05


      13:00
    • 11:30

      Skövde KIK Vit (borta) F-05/-06


      13:30
  • 5Sön
    • 09:30

      Seriespel F-09


      13:00
    • 09:30

      Råda BK vit (borta) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Skövde AIK Vit (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Grön (hemma) F-09


      13:00
    • 13:00

      IFK Hjo Blå (hemma) P-05


      15:00
    • 14:00

      Träning U19


      15:30
    • 16:30

      Boll-Stinor F-09


      19:00
    • 17:00

      Mellby IK (borta) F-07/-08


      19:00
    • 17:00

      Vänersborgs IF (hemma) Seniortrupp Damer


      19:00
    • 17:00

      Edsvära-Norra Vånga FF (borta) Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 18:00

      IFK Falköpings FF blå (borta) P-08


      20:00
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Damer


      19:00
    • 18:00

      Domarutbildning P-07


      19:30
    • 18:00

      Domarutbildning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:30

      Domarutbildning F-05/-06


      21:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 08:30

      Polspel F-11


      13:00
    • 09:00

      Domaruppdrag F-07/-08


      11:30
    • 10:00

      Poolspel F-10


      12:00
    • 10:30

      Kickoff P-07


      14:00
    • 10:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      12:00
    • 12:00

      Skara p011 (hemma) P-11


      17:00
    • 12:00

      Skara p011 (hemma) P-11


      17:00
    • 13:00

      Råda BK Grön (hemma) P-06


      15:00
    • 14:00

      Våmbs IF Vit (borta) P-09


      16:00
  • 12Sön
    • 09:30

      Dömning av P10 P-07


      12:45
    • 10:00

      Lidköpings FK (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 12/5 P-10


      16:00
    • 11:00

      Lidköpings FK vit (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Döma P08 P-05


      12:30
    • 12:30

      Domare P09 P-06


      14:30
    • 13:00

      IFK Falköping FF Vit (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Gullspång/Hova (borta) P-06


      15:00
    • 13:00

      Falköpings FK Svart (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      Våmbs IF (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Råda BK (hemma) U15


      17:00
    • 15:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) F-07/-08


      17:00
    • 17:00

      Lundsbrunns IF (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Döma P08 P-05


      18:30
    • 17:00

      Skultorps IF (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Ulvåker/Väring (borta) Seniortrupp Damer


      19:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • Heldag

      Klassfotboll U15

    • Heldag

      Klassfotboll Seniortrupp Herrar

    • Heldag

      Klassfotboll U19

    • Heldag

      Föreningsarbete - klassfotbollen 18/5 P-05

    • 08:00

      Klassfotbollen Seniortrupp Damer


      19:00
    • 08:00

      Klassfotbollen P-09


      14:00
    • 08:00

      Klassfotboll P-06


      18:00
    • 09:00

      Klassfotboll Grillning P-07


      17:00
    • 09:00

      Städa på klassfotbollen P-09


      17:00
  • 19Sön
    • 09:30

      Råda BK Vit (borta) P-05


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:30
    • 10:30

      Domare P09 P-06


      12:30
    • 11:00

      IFK Falköping FF Vit (hemma) P-09


      13:00
    • 13:00

      Örslösa-Söne IK Vinröd (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      IFK Tidaholm Vit (borta) P-06


      16:00
    • 15:00

      Hörnebo SK (hemma) Seniortrupp Damer


      17:00
    • 17:00

      Ik Gauthoid (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Götene IF (borta) Seniortrupp Herrar


      20:00
    • 19:00

      Domaruppdrag f09 F-05/-06


      20:20
    • 19:00

      Sils IF (hemma) F-09


      21:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Örslösa-Söne IK (borta) F-07/-08


      20:30
    • 18:30

      Skövde AIK Röd (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      20:30
    • 18:30

      Träning F-05/-06


      20:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning U19


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Damer


      19:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) P-07


      20:00
    • 18:30

      Vartofta SK (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/-06


      20:00
    • 19:00

      IFK Skövde FK (hemma) Seniortrupp Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Falköpings FK Röd (borta) P-05


      21:15
  • 24Fre
    • 16:30

      Bingo i Axvall 24/5 P-09


      20:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) U15


      21:00
  • 25Lör
    • 09:30

      Träningsdag i Axvall P-05


      18:00
    • 12:00

      Skultorps IF (borta) P-09


      14:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Träning P-11


      11:30
    • 14:00

      IFK Tidaholm (borta) F-05/-06


      16:00
    • 15:00

      Boll-Stinor F-07/-08


      16:45
    • 15:00

      Jung-Kvänum 10 IF (hemma) Seniortrupp Damer


      17:00
    • 16:00

      IFK Skövde FK blåvit (borta) P-08


      18:00
    • 18:00

      Trollhättans FF (borta) U19


      20:00
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre