Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 10:45

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 11:20

      Alsike IF P06 (hemma) P-06


      13:20
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 14:15

      Stuvsta IF F17 (borta) Damjuniorer


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:30

      Hebycupen P-06


      16:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:30

      Upsala IF U15 (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 17:50

      Alsike IF P05 (borta) P-05


      19:50
    • 19:00

      F09 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Kallelse till Föräldramöte F-09 F-09


      20:00
  • 3Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      P07 Fotboll


      21:00
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Upsala IF P07FB (hemma) P-07


      20:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:15

      UNIK FK P04 (hemma) P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 10:45

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 11:00

      FC Djursholm Dam J (borta) Damjuniorer


      13:00
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 14:00

      F07 lagaktivitet Fotboll


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Spelarträff F-07


      17:45
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
  • 9Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herr


      12:30
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:00

      Vaksala SK P06 Gul 2 (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Unik FK F05 (borta) F-06


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 10Mån
    v.7
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Välj favoritnummer F-06


      19:00
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte – obligatorisk närvaro P-09


      21:00
    • 19:00

      P09 Fotboll


      21:00
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
      Valsätraskolans Konstgräs
      Anteckning: Träning utomhus för tjejerna! Följande utrustning är obligatorisk:
      Vanliga fotbollsskor (utomhus)
      Långa träningsbyxor (långkalsonger kan vara bra under)
      Träningsjacka med långärmad tröja under (gärna underställströja)
      Vantar och mössa
      En jacka att dra på om det blir väntan.

      Dessutom vattenflaska och benskydd som vanligt!

      Vi kommer att öva passningar och att avsluta mot mål.
    • 11:00

      Träning F/P-12


      12:00
    • 11:20

      Gamla Upsala SK F05 (hemma) F-06


      13:20
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Märsta IK P07 gul (borta) P-07


      16:00
  • 17Mån
    v.8
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Damjuniorer Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Närvaro sportlovet A-lag Herr


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Rimbo IF P07 (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 15:15

      träningsmatch Storvreta A-lag Herr


      17:00
    • 16:30

      Fanna BK Vit (hemma) P-05


      18:30
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      SAIF 80 år Fotboll


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 29Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:00

      Träningsmatch P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 12:00

      Träning A-lag Herr


      14:00
    • 15:00

      Ledarmöte FP12 Fotboll


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Storvreta IK P07 blå (borta) P-07


      18:30