Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
    • Heldag

      Säsongen 2020 P-08

  • 2Tor
    • 19:00

      Bokningsmöte Fotboll


      21:00
  • 3Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 4Lör
    • 09:00

      Gamla Upsala SK (borta) F-09


      16:00
    • 11:20

      Films SK (hemma) F-06


      13:20
    • 12:00

      Barnkalas Fredrick Beste Fotboll


      18:00
    • 16:30

      Storvreta IK (borta) F-06


      18:30
  • 5Sön
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
  • 6Mån
    v.2
    • 09:00

      GUSK flickcup F-06


      18:00
    • 10:00

      Träning P-07


      12:00
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Vaksala SK Svart (hemma) P-07


      20:30
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 10:45

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 11:00

      Danmarks IF F05 (hemma) F-06


      13:00
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 14:00

      Märsta IK P05 Gul (borta) P-05


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:30

      Rimbo IF P06 (borta) P-06


      12:30
    • 10:50

      Träning A-lag Herr


      12:30
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:00

      Träning Damjuniorer


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch Storvreta F05 F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Möte säsong 2020 P-05


      19:00
    • 18:00

      Möte säsong 2020 ledare P-05


      20:00
    • 18:00

      P05 Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Kassör och ansvarig för Saif-dagen P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:15

      Dalkurd FF P04 (hemma) P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 10:45

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 11:20

      Vaksala SK P06 Gul 1 (hemma) P-06


      13:20
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Danmarks IF P07 (borta) P-07


      19:30
  • 19Sön
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:00

      Rotebro DamJ (hemma) Damjuniorer


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:30

      Fanna BK Svart (borta) P-05


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 15:20

      Alsike IF F05 (borta) F-06


      17:20
  • 20Mån
    v.4
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      P11 Föräldramöte Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Kallelse till föräldramöte SAIF P-11 P-11


      21:00
  • 24Fre
    • 16:00

      Göransson Cup 2020 P-07


      00:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Göransson Cup 2020 P-07

    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F/P-12


      10:30
    • 10:15

      Danmarks IF (hemma) P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      11:30
    • 10:45

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 11:30

      Träning F-08


      12:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
  • 26Sön
    • 00:00

      Göransson Cup 2020 P-07


      16:00
    • 09:00

      Träning F/P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:00

      Karlbergs BK DamJ (hemma) Damjuniorer


      14:00
    • 12:30

      Träning P-10


      13:45
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 16:30

      Unik FK P05 (hemma) P-05


      18:30
  • 27Mån
    v.5
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:45

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Ledarmöte inför nästa år P-09


      21:00
    • 19:00

      Ledarmöte inför nästa år P-09


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 19:15

      Träningsmatch Dalkurd F-06


      21:00
    • 20:15

      Film-IFK D/Ö P07 (borta) P-07


      22:15