Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:00

      Tränarträff Dam jun


      21:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träningshelg F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 2Lör
    • 09:00

      Träningshelg F-05


      15:15
    • 09:45

      Träning F-03


      00:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Träning F-03


      16:00
    • 09:00

      Träningshelg F-05


      16:15
  • 4Mån
    v.36
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      21:00
  • 5Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      FBC Klubbkväll F-07


      20:00
    • 18:00

      Föreningskväll Klubbhuset P-05


      20:00
    • 18:00

      Föreningskväll Klubbhuset P-07


      19:00
    • 18:00

      Klubbkväll FBC F-05


      20:00
    • 18:00

      Klubbkväll klubbhuset Dam jun


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:40

      IS Saga (01/02) (hemma) Dam jun


      21:40
  • 6Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:15

      Bele Barkarby (hemma) P-04


      19:00
    • 18:45

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 9Lör
    • 09:45

      Träningsläger Dam jun


      16:45
  • 10Sön
    • 09:45

      Träningsläger Dam jun


      17:00
    • 11:00

      Strömsbro DJ 17 (hemma) Dam jun


      12:30
    • 12:30

      Föräldramöte Dam jun


      13:30
  • 11Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:55

      Träning Dam jun


      19:10
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Föräldrarmöte F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:25

      Träning F-03


      21:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
  • 13Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:50

      Träning F-03


      19:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 16Lör
    • Heldag

      Träning F-03

    • 07:45

      Töjnan cup P-07


      12:30
    • 08:00

      Töjnan Tiger Cup P-04


      00:00
    • 08:20

      TÖJNAN CUP F-04


      00:00
    • 11:15

      Täby FC nordost 1 (hemma) P-04


      12:15
    • 11:15

      Töjnan Cup Sollentuna F-05


      00:00
    • 12:00

      FBI Tullinge F03 (borta) F-03


      13:00
    • 13:30

      Jakobsberg svart (hemma) P-04


      14:30
    • 15:45

      Tyresö Trollbäcken (hemma) P-04


      16:45
    • 20:15

      Täby FC Västra (hemma) P-04


      21:15
    • 21:00

      Nynäshamns IBK (hemma) F-03


      22:00
  • 17Sön
    • 00:00

      Töjnan Tiger Cup P-04


      19:00
    • 00:00

      TÖJNAN CUP F-04


      14:00
    • 00:00

      Töjnan Cup Sollentuna F-05


      19:00
    • 09:00

      Match Töjnan cup F-04


      13:00
    • 09:45

      Sköndals IK (hemma) F-03


      10:45
    • 12:20

      IBK Östhammar (F01-04) (hemma) Dam jun


      14:20
    • 12:45

      Töjnan cup P-07


      20:30
    • 15:00

      Huddinge IBS (hemma) Dam jun


      16:30
    • 18:00

      Åkersberga/ Älvsjö (hemma) P-04


      19:00
    • 18:15

      Träningsmatch A-lag Damer


      19:30
  • 18Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 19Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 20Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 22Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 23Lör
    • 12:30

      IS Saga 05 div 7/8 (hemma) P-05


      13:40
    • 16:00

      Livets Ord IF (borta) Dam jun


      17:30
  • 24Sön
    • 11:20

      Rasbo IK/Almunge IK (hemma) Dam jun


      12:40
    • 17:00

      Träning P-09/10


      18:00
  • 25Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 26Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 27Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      SSL Match F-04


      22:00
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam jun


      19:15
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 30Lör
    • 12:00

      IK Sirius FBC P05S (hemma) P-05


      14:00