Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Viskafors IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Viskafors IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas att alla hittills har haft en bra sommar och
att man fått vila upp kropparna ordentligt och kunnat rehaba sina skavanker.
Nu år det dags att dra igång förberedelserna inför höstsäsongen.
Vi kommer att gå in i ett rätt så intensivt matchande nu när vi väl drar igång serien vilket gör att det är viktigt att vi kommer ner och får till bra träningar innan det är dags.
Vi startar igång på tisdag 2/8 kl18:00 med träning på Svanehov, vet att det fortfarande är semestertider så folk kan vara bortresta men är man på hemmaplan så kommer man ner och får en genomkörare.
Vet att det finns några som har hållit igång nu under sommaren och även några som inte gjort det men vi har några dagar på oss att få till några pass med egenträning innan vi syns på tisdag.
Absolut sista chansen till att anmäla sig till Jubileumsfesten nu.
150kr/person till swish 1235015482 för att göra sin anmälan komplett, mer info finns i det inlägget som Hallqvist tidigare lagt upp här på sidan.
Märk swishen med jubileumsfest.
Nu ska vi se till att det är vi som blir höstens lag i serien och se till att vi får med oss marginalerna som var emot oss under våren.
Syns på tisdag!
| Träning | 1 jun, 18:00 |
| Fritsla IF (hemma) | 4 jun, 19:00 |
| Sätila SK (borta) | 10 jun, 19:00 |
| Töllsjö IF (hemma) | 16 jun, 19:00 |
| Sandhults SK (hemma) | 25 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera