Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västanfors IF BK

Följ

Västanfors IF BK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Västanfors IF BK
Välj lag

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 27 feb 2012 Mike

    Ska man se till utvisningarna som Fläkten har fått i hemmamatcherna den här säsongen så har ju en tredjedel varit för dubbelstuds. Och mig veterligen leder det ju inte ens till utvisning i basket. Tror samtliga lag i Allsvenskan är rörande överens om att domarnivån är katastrofal. :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 feb 2012 Busligan

    http://elitrapport.se/stat.asp?gamesectionID=122&type=fair

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 feb 2012 Lillis

    Hur många hade Fläktens motståndare då?

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 feb 2012 Div 2

    Av 90 minuters speltid har Västanfors 100 minuters utvisningstid. Skrämmande.

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 feb 2012 Heja P-14

    Förhoppningsvis så klarar laget av att fixa nytt kontrakt den kommande säsongen. :) :) :) :) :) :) :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 feb 2012 Lillis

    Håller med om Finspångs fans, de är skönt galna :)

    Mycket trevliga människor som förstår innebörden av sport och som kan gå ut och ta en öl med fansen i motståndarlaget efteråt, trots att man förlorat bandymatchen :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 feb 2012 PSP

    Vi får väl se. Du har rätt i att målskillnaden har stor betydelse. Jag har tippat att Skutskär ska åka ur, och jag ska väl intye vika mig nu, men vi får förlja matcherna och se hur det går i morgon. Ni kan ju slå Finspång så åker dom ur, dom var inget vidare i Onsdags. Däremot så har dom en skön publik som kom till Köping med en busslast trots regn och rusk och en usel arena. Såna lag vill vi gärna ha kvar i serien.

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 feb 2012 Lillis

    Skutskär åker inte ur. Det blir UNIK som följer med Fläkten ned i källaren.

    Falun lär piska dem och för att Skutskär då ska falla ned ska de torska med minst 9 mål mot KSK, vilket inte lär hända. Jag tror motivation slår klass i det fallet och KSK får se sig besegrade.

    UNIK får försöka hålla nere siffrorna och hoppas på att Fläkten skrällvinner mot Finspång, vilket inte lär hända.

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 feb 2012 Div 2

    Om man nu skall låna spelare från elitlag så vore det bra att hålla sig till reglerna. Då uppstår inga problem.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 feb 2012 ang vinstmatchen mot Skutskär.

    Matchen mellan Skutskär och Västanfors hade två förlorare. Det måste ni hålla med om. Västanfors förlorade matchen men fick poängen, Skutskär förlorade poängen och lär åka ur, (tacka vare det eller?)
    Klart som FAN att resultatet har stor betydelse! Konstigt annars.

    Rapportera

    Rapportera