Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uddevalla BTK Pingisskola 1&2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Uddevalla BTK Pingisskola 1&2.
Pingisskola 1&2
Följ oss för uppdateringar
Tack för en lång och intensiv pingissäsong. Denna säsongen gick vi från 1 nybörjargrupp till 4st! Helt otroligt. Om intresset håller i sig så kommer vi att starta upp fler grupper till hösten med förutsättningar att tränarna denna säsongen vill fortsätta samt att vi får lite nytillskott. Vi kommer även att möblera om i grupperna så de blir mer nivåindelade.
Och påtal om tränare så vill vi rikta ett STORT tack till er som ställt upp och gjort det möjligt för våra ungdomar att få träna pingis.
Tack till:
Pontus Johansson
Nicklas Sörfjäll
Poja Shams Hakimi
Ziad Taha
och
Alla ni föräldrar som hjälpt till på olika sätt såsom hjälp vid träningar. Åka och köpa mer fika när Pontus köpt för lite, tagit hand om servering osv.
Det betyder otroligt mycket.
Höstsäsongen kommer börja med att vi hittar på en rolig aktivitet med pengarna från sponsortävlingen Energikampen av Uddevalla Energi. Dit är alla som vart medlemmar och ni som står i kö välkomna. Information om detta kommer närmare hösten.
Tack ännu en gång och på återseende hoppas vi!
Trevlig sommar.
Stort tack för denna säsong!
Rapportera👏👏👏🙏
Rapportera
Stort tack! Har varit en väldigt rolig säsong, har mkt nöjda barn här hemma
RapporteraRapportera
Jättebra säsong tack
RapporteraRapportera
Stort tack för denna säsong!
RapporteraRapportera