Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torshälla-Nyby IS P06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torshälla-Nyby IS P06.
P06
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Tyvärr har ansvariga strulat till det med de träningstider vi hade blivit lovade. Vilket ni märkte i söndags då det var 3 lag på plats som skulle dela på 2 planer. Men vi får göra det bästa av det och för att även fler TNIS lag ska få tillgång till Tunahallen kommer vi nu att göra enligt följande:
Vi (P06) tränar i Tunhallen varannan söndag. 10-11, precis som i söndags. Och vi börjar nu på söndag, dvs den 20 januari tränar vi i Tunahallen. Kallelse har gått ut.
Sedan kommer vi att köra träning varannan måndag inomhus i Torshargshallen. Tiden där är 17-18. Det kan bli lite tight för alla att hinna med tanke på arbete och skola men vi får försöka vara i tid och nyttja den timmen vi har.
Måndagsträningarna blir inte måndagen efter vi har varit i Tunahallen utan måndagen därpå. Med andra ord pendlar det mellan 6 dagar och 8 dagar mellan träningstillfällena. Hoppas ni hänger med!
Preliminärt kör vi så här t.o.m. mars månad sedan försöker vi komma ut på gräs/konstgräs. Kallelse kommer till varje träning så var observanta på var vi ska vara.
Träning Tunahallen (10-11): 20/1, 3/2, 17/2, 3/3, 17/3, 31/3
Träning Torshargshallen (17-18): 28/1, 11/2, 25/2, 11/3, 25/3
/P-O
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera