Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tomelilla IF PF – 2019/2020
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tomelilla IF PF – 2019/2020.
PF – 2019/2020
Följ oss för uppdateringar
Hej alla fotbollsglada barn (& föräldrar)!
Under rådande omständigheter, med en ökad smittspridning i Skåne, så har Skåneboll och därefter TIF plockat fram riktlinjer för hur fotbollsträning bör bedrivas.
Då vi inte anser det vara varken lämpligt eller rimligt att barnen lämnas av förälder utanför hallen för att sedan hämtas upp efter träningens slut, så ser vi tyvärr ingen annan lösning än att vi får ställa in de kommande träningarna. De skärpta riktlinjerna gäller ju i första hand till den 17 november, men då den 22 november skulle ha varit vår sista träning innan jul & nyårsuppehållet så väljer vi att ställa in även denna redan nu.
Detta innebär att ni får spela och dansa till ”Händerna upp, Händerna ner” hemma och så hoppas vi verkligen att vi kan ses i januari, när vi hoppas kunna dra igång vinterns och vårens träning på nytt. Vi tränare tycker att det är jättetråkigt att inte kunna träffa er varje vecka, men samtidigt så är vår viktigaste punkt att ni barn och era föräldrar får förbli friska och glada! Därför har vi tagit detta beslut.
Vi önskar er ett fortsatt mysigt höstlov, och sedan en riktigt God Jul & ett Gott Nytt År även om det känns som att det är långt dit!
Undrar ni över något är ni mer än välkomna att ringa oss på
070 248 66 22 (Malin) eller 076 860 88 01 (Madde)
Hälsningar,
Malin & Madde
| Bemanna kiosken | 9 maj, 12:00 |
| Sammandrag Ystad IF (ystad) 2020 | 10 maj, 10:00 |
| Träning | 14 maj, 17:30 |
| Sammandrag Rydsgård | 16 maj, 09:00 |
| Träning | 21 maj, 17:30 |
|
|
Valborg |
| 1 maj | Tomelilla Camping |
| 1 maj | Ännu ett lyckat Valborgsfirande |
| 29 apr | Tävling Näringslivsdagen |
| 21 apr | POLICY FÖR HANTERING AV LAGKASSOR |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera