Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosa Edanö IBK P-19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosa Edanö IBK P-19.
P-19
Följ oss för uppdateringar
Vi ansvarar för kiosken i Hedebyhallen 3 oktober mellan 08.30 och 12.00.
Här kommer schemat:
08.30 - 10.30 - Charlie, Olle T, Elton, Gustav
10.30 - 12.00 - Hugo, Isak, Matteo, Olle A S
Kan man inte så behöver man ordna ersättare själv.
| Träning | 23 okt, 17:00 |
| Träning | 30 okt, 17:00 |
| Träning | 6 nov, 17:00 |
| Träning | 13 nov, 17:00 |
| Telge SIBK (hemma) | 14 nov, 09:55 |
Hej Viktor, jag har redan skrivit. Men ni kanske inte har sett, Dexter har slutat med innebandyn.
RapporteraRapportera
Hej. Vad tråkigt att han slutar, han är välkommen tillbaka när han vill. Ändrar schemat.
RapporteraRapportera
Hej! Jag vet inte om jag missat någon information om att den här helgen ska bokas för något? Eller ska sånt här skickas en vecka innan och man förväntas kunna?
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraVi är hela familjen i Italien då, någon annan som kan tänka sig ta vårt pass? Så kan vi ta en annan gång 🙏
Rapportera
Vad förväntas man göra om man aldrig haft kusken tidigare?
RapporteraInstämmer med föregående har någon information gått ut att man skulle bokat upp denna dag?
Rapportera
Hej,
RapporteraInformationen om när vi ska ha kiosken fick vi ledare igårkväll. Idag gjorde vi ledare ett schema som lades ut. Hade vi fått informationen tidigare hade vi självfallet gått ut det tidigare. Att ha ”kiosktjänst” är något alla ungdomslag i föreningen har, i alla tider har det varit så. Styrelsen ordnade så vi fick kortare pass, därav är passen endast 2 respektive 1,5 timma. Det handlar inte om att ni ska boka upp en hel dag. Aviseringen för fotograferingen lades också ut 9 dagar innan det skulle göras - men då var det ingen förälder som inkom med åsikter kring den skötseln.
Kan man inte stå sin tid, börja med att försöka byta inom laget. Vi kan flagga redan nu om att det förmodligen blir kiosktjänst under vårterminen också. Har man åsikter kring hur Trosa Edanö sköter planeringen är man mer än välkommen att kontakta styrelsen, inte oss ledare. Vi är alla föräldrar som ideellt försöker lära barnen lira lite boll, samtidigt som de har roligt. Med vänliga hälsningar,
Rapportera
Hej,
RapporteraMisstänkte att infon inte kommit tidigare.
Vad förväntas göra finns det någon på plats när man kommer dit och visar eller hur funkar det rent praktiskt?
Ni gör ett grymt jobb med barnen STOR eloge för det🌟.
Ha en fortsatt fin vecka!
Vänliga hälsningar
My
Rapportera
Jag ser att det inte handlar om en hel dag, just förmiddagen den dagen är vi redan bokade på annat som inte går att boka om, vilket vi inte var när fotograferingen var (som också var frivillig vilket detta inte är).
RapporteraJag är ”första-gångförälder” inom detta så jag visste inte att man hade kioskpass. Det är inga konstigheter att hjälpa till, men den här dagen går inte för oss.
Hur kontaktar man andra föräldrar i laget om att byta tid? Finns det någon lista med nummer?
Rapportera