Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosa Edanö IBK P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosa Edanö IBK P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla innebandyspelare och föräldrar!
Hoppas alla har en skön sommar! Det håller på att omorganiseras i våra lag och vi har därför nya lagsidor, men mer information om detta kommer att komma.
Om några veckor kommer säsongen dra igång igen och vi tänkte att vi gör en intressekoll. Vi skickar därför ut en kallelse där ni svarar ja om ert barn troligtvis kommer att komma och träna i höst och ni tackar nej om ni vet redan nu att ert barn inte kommer att fortsätta spela innebandy. Bara för att vi ska veta ungefär vilka spelare som återkommer i höst, men okså så att vi ser att alla föräldrar får våra utskick för träningar osv.
Hoppas vi ses när säsongen drar igång!
Hej, finns det möjlighet för kille född -17 att komma och prova? Han var med på det Sportläger som var förra veckan och vill väldigt gärna börja spela innebandy // Annica
RapporteraRapportera
Kunde inte svara på kallelsen men fick den. Milo kommer fortsätta delta.
RapporteraRapportera
Annica: Kul med en ny spelare :) vi väntar på återkoppling från styrelsen hur vi ska göra med barn födda -17, vi återkommer så fort vi fått besked.
RapporteraHelené: Kul att Milo kommer och spelar :)
Rapportera
Emelite, tack snälla för svar. Återkom gärna, han vill så gärna börja :)
RapporteraRapportera
Hej! Har en pojke född Jan -16 som är sugen på att besöka spela. Finns det möjlighet?
RapporteraMvh Emma
Rapportera
Har en tjej född 16 som är intresserad av att börja.
RapporteraHur går vi tillväga?
Mvh Sussi
Susanehrengart@gmail.com
070-497 29 01
Rapportera
Hej!
RapporteraTräningen börjar söndag 18.9 kl 15.30 på Tomtaklint för P/F-16/17. Det är bara att komma och prova. Ingång på baksidan!
Välkomna!
Rapportera