Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosa Edanö IBK P-14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosa Edanö IBK P-14/15.
P-14/15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har nu i veckan fått veta att vi tyvärr blir av med vår träningstid på måndagar från och med vecka 45. Vi har diskuterat med styrelsen och har kommit fram till att det bästa är att lägga till en träningstid på fredagar istället. Den kommer att vara i Lånestahallen mellan kl 17-18:30. Vi hoppas att spelarna tycker det blir ett härligt sätt att ladda upp inför helgen. Eventuellt kan vi få tillbaka tiden på måndagar runt mars om vi inte tycker det fungerar alls.
Vi kommer att hålla träningar som vanligt nästa vecka på höstlovet om det blir tillräckligt många anmälda. Så svara gärna på kallelserna så fort ni kan så vi vet.
Vi kommer att dela ut blanketter även till våra ”gamla” spelare att fylla i med uppgifter om spelarna ffa. för att få ert godkännande att lägga upp bilder på era barn på laget.se så att vi kan lägga upp bilder från fotograferingen.
Med vänlig hälsning, Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera