Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosa Edanö IBK F-16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosa Edanö IBK F-16/17.
F-16/17
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop!
Nya direktiv inför alla kommande träningar.
Vi kommer alla samlas i ett av omklädningsrummen, där tjejerna kommer få hänga av sig och förvara sina saker.
När alla samlats så går vi gemensamt in i hallen när vår träningstid börjar, därför får ni gärna komma ca 5 min innan träningstiden börjar så tjejerna i lugn och ro kan hänga av sig.
Samma gäller när träningen är klar. Vi följer tjejerna ut till omklädningsrummet och ni möter upp där. På måndagar kommer vi att överlämna hallen till nästa lag senast 18.10. Detta är ett samarbete mellan lagen för att alla ska få ut så mycket som möjligt av sin träningstid samt undvika att störa varandra.
Förtydligande: tjejerna kommer inte vara i hallen innan eller efter vår träningstid 😊
| Träning | 12 nov, 18:15 |
| Träning | 17 nov, 17:00 |
| Träning | 19 nov, 18:15 |
| Sammandrag | 23 nov, 11:00 |
| Träning | 24 nov, 17:00 |
Okej, så ni behöver ingen hjälp med att bygga sarg? :)
RapporteraRapportera
Hej Sandra! Jo vi vill självklart ha hjälp att bygga sarg om det behövs :)
RapporteraRapportera
Vi kommer behöva samla oss snabbare så träningen drar igång på vår träningstid. På onsdagar så är det lag innan oss som vi inte vill störa, samt att vi behöver lämna hallen snabbt på måndagar. Så närvaro och sånt kommer tas i omklädningsrummet. Ni föräldrar får gärna hjälpa till med sarg i hallen :)
RapporteraRapportera