Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Team Hudik Utvecklingslaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Team Hudik Utvecklingslaget.
Utvecklingslaget
Följ oss för uppdateringar
Hej
Tillbaka efter en rolig och lyckad dag i Gävle ser vi fram emot ytterligare matcher.
På lördag har vi poolspel i Trönö där vi spelar två matcher, 3 x 15 min.
13.30 - Team Hudik - Trönö
15.30 - Ljusdal - Team Hudik
För att inte störa några eventuella lunchrutiner för spelarna skippar vi en gemensam samling i Hudik. Vi ses istället på Trönö IP kl 12.30 (man kan ju t ex välja att åka till Trönö tidigare och äta lunch där och chilla lite, bra för lagsammanhållningen).
Vi skickar ut en kallelse till detta som ni önskar att ni tar ställning till senast träningstart på onsdag. Återigen, om ni inte kan delta, svara då detta istället för att inte svara alls. De senaste gångerna har det varit stor variation i antal mellan de som svarat att dem skulle delta inom svarsfristen och de som till slut deltog. Givetvis vill vi att så många som möjligt är med.
Angående söndag:
Vi har tidigare skickat ut en blänkare om att det eventuellt kan bli någon match i Ljusdal på söndag. Detta vet vi ännu inget mera om. Så fort vi får mer information så gör vi ett utskick även om detta.
Vi ses i morgon på sponsorloppet.
| Träning | 5 jan, 17:30 |
| Träning | 7 jan, 18:45 |
| OilQuick Cup | 30 jan, 18:00 |
| OilQuick Cup | 31 jan, 08:00 |
| OilQuick Cup | 1 feb, 08:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera