Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Surte IS IBK P08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Surte IS IBK P08.
P08
Följ oss för uppdateringar
Äntligen innebandy!
Vi hälsar gamla och nya innebandyspelare välkomna till Surte IS innebandyträningar i Bohushallen. Första träningen för pojkar födda 05-08 är tisdagen den 13 september.
Vi tränar 2 gånger i veckan:
- tisdagar 17;15 -18;15
- söndagar 09;30-10;45.
Vi är i år en stor träningsgrupp. Våra träningar bedrivs på helplan men vi kommer att dela upp barnen i grupper beroende på ålder och kunskap. Vi kommer i år att ha två lag i seriespel. Ett lag för pojkar 05/06 och ett för pojkar 07/08.
Varmt välkomna!
Ledarna
Lars
Peter
Mikael
Anna
Jimmie
Inga kommande aktiviteter
| 17 apr | Årsmöte 2026 |
Hej! Anton Kurlberg vill gärna vara med. Men han har fotbolls träning på tisdagar i 3 veckor till. Men kommer på söndagarna. Vi hoppas att det är ok.
RapporteraRapportera
Vi är medvetna att innebandyn krockar med fotboll i några åldersklasser ett tag till. Ni är varmt välkomna när Ni har möjlighet att komma!
RapporteraRapportera