Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skogsgymnastikens IBS P06/07 (PK1)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skogsgymnastikens IBS P06/07 (PK1).
P06/07 (PK1)
Följ oss för uppdateringar
Välkommen till en ny säsong tillsammans med innebandyn i Norberg. Vid vårt årsmöte den 18 maj så beslutades säsongens avgifter.
A-licensen inkluderar ett bra försäkringsskydd för spelaren, både under träning och match. Enbart den försäkringen kostar ca 280 kr/år.
För yngre spelare och oldboys har varje spelare en personlig licens. Detta är nytt för i år och har med fört en kostnads ökning på medlemsavgiften.
Så kom ihåg, att i medlemsavgiften så är försäkringen en stor del. Medlemsavgiften är baserad på ålder (se nedan).
Vi kommer även kommande säsong att ha som krav att sälja 8 st. Rabatthäften per medlem. Det finns möjlighet att köpa sig fri från detta. Friköp gäller enbart rabatthäften.
Medlemsavgifter:
A-lags spelare 1000 kr
Spelare som spelar seriespel 500 kr(Detta gäller för oss)
oldboys/oldgirls 550 kr
Spelare som spelar poolspel 400 kr
Innebandylek 300 kr
Familjemedlemskap (gäller ej seniorer) 1250 kr
Stödmedlemskap 150 kr
Vårt bankgiro: 0202-2143. Ange ”Skogsgymnastiken IBS”.
Det går även att skicka med Swish: 1233276466
Skriv namn och personnummer (10 siffror) på alla spelare som finns på er angivna adress under meddelande på inbetalningskortet.
Medlemsavgift skall av samtliga A-lagsspelare betalas senast den sista augusti samt de övriga avgifter som beslutats av Skogs IBS.
Övriga spelare skall betala senast sista september. Tillkommande medlemmar under pågående säsong skall betala senast en månad efter att medlem börjat medverka.
Den som inte betalat sin medlemsavgift kan inte delta i matcher eller träningar.
Bra om ni kan betala så snart som möjligt då vi missat att informera om detta tidigare och det egentligen skulle varit betalt sista September.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera