Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skarpnäck FF Fotbollsskolan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skarpnäck FF Fotbollsskolan.
Fotbollsskolan
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop!
Nu på torsdag har vi det sista utomhuspasset med fotbollsskolan för den här säsongen. Ett stort tack till alla barn och föräldrar som har varit med och bidragit till en rolig och energifylld höst!
Vi hoppas kunna starta upp inomhusträning efter höstlovet. Flera har redan anmält sig vilket är kanon! För att kunna erbjuda ett bra och hållbart upplägg under vintern behöver vi dock bli några fler föräldrar som hjälper till som ledare, lämnar/hämtar material. (Tiden kommer vara lördagar efter höstlovet fram till jul och lördagar efter jullovet fram tills vi kan köra igång utomhus igen.)
Om du har möjlighet att engagera dig – stort eller smått – får du gärna mejla Emma (emma@skarpnackff.se) för mer information. All hjälp är värdefull och uppskattad!
Vi ses!
Inga kommande aktiviteter
Hej, hur anmäler man sig till inomhusträning?
RapporteraRapportera
För barnen kommer det att komma ut här på samma sätt när vi har klart med tider inomhus. För föräldrar som vill engagera sig som tränare så ska ni mejla till Emma
RapporteraRapportera
Okej jag tänkte eftersom det stod att flera redan anmält sig och jag hittar ingen anmälan någonstans (för barnen)
RapporteraRapportera
Okej, det syftade på föräldrar :)
RapporteraRapportera