Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skälby IBK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skälby IBK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Storvretainfo
Det drar ihop sig till kanske världens största innebandycup, Storvretacupen. Här kommer lite information inför avfärden.
Några tider:
• Vi samlas vid S:t Ilians Skola kl. 9.30 Lördagen den 27/12.
o Vi kommer att åka direkt till hallen (Allianshallen, Rapsgatan 7) för match kl 12.00, sedan till skolan för att äta lunch å packa in grejer
Transport:
• Transporten till Uppsala sker i bilar. För att dela på bensinkostnaderna rekommenderas passagerarna att betala 50 kr per tur till respektive chaufför.
Skriv gärna i gästboken vilka som har bilar....
Boende:
- Vi kommer att bo på Fyrisskolan (Götgatan 17) där har vi bott förut, bland annat förra året!
Utrustning att ha med:
Detta är en kom-ihåg-lista på några saker som vi tränare tycker att grabbarna ska ha med sig. Den gör inte anspråk på att vara komplett.
• Matchkläder; svart och vit matchtröja, matchbyxor, svarta å vita matchstrumpor (minst två par), svart uppvärmningströja
• Klubba, innebandyskor
• Träningsoverall
• Vanliga kläder + skor
• Innetofflor eller motsvarande
• Utekläder att värma upp i (overall), inklusive joggingskor
• Liggunderlag/luftmadrass/madrass
o Det kommer förmodligen att bli trångt. Tar man med en dubbelmadrass måste man ligga två på den. Gör upp detta i förväg.
• Sovsäck/Sovtäcke/lakan/täcke/filt + Kudde
• Tandborste mm
• Duschgrejer inklusive handduk (gärna två)
• Mobiltelefon
• Fickpengar + eventuella bensinpengar
Allergi mm:
Har ni någon form av allergi som vi tränare bör känna till? Finns det något annat vi bör veta med tanke på att vi ska bo ihop två nätter, kontakta oss tränare om så är fallet.
Länk till cupens hemsida för mer information:
http://www.laget.se/storvretacupen
Spelschema:
http://www.profixio.com/resultater/storvretacupen-2014-15/k/kl/979180
(Vi spelar klass HJB dvs HJ18 och finns i Grupp D!
Med vänliga hälsningar
Miko, Crille, Micke, Kenta å Hasse
Inga kommande aktiviteter
Hej! Matchen är väl 12.50 är det avfärd 9.30 ändå?
RapporteraRapportera
Oj såg att den var ändrad till 12.00
RapporteraRapportera