Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skälby IBK A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skälby IBK A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
?? NYFÖRVÄRV??
Varmt välkommen säger vi till ⭐Caroline Persson⭐ som skrivit på för oss!
Position: Back
Hon kommer senast från Skattkärr, div 1 och har mellan 03-15 spelat i Karlstad IBF, SSL.
1. Varför blev det skälby? -Jag fick höra av en jag känner i Karlstad att ni skulle ha provträning. Så efter att ha gjort några träningar så kände jag att detta kan bli en riktigt rolig säsong. En lagom nivå tillsammans med ett härligt gäng.
2. Vad är dina styrkor som du kommer kunna bidra med? -Haha jag tänkte bidra med att höja medelåldern i laget! Samt försöka dela med mig så mycket jag kan av min rutin från högre serier.
3. Vad är ditt personliga mål nästa säsong? -Mitt mål är att ha roligt och att få lära känna tjejerna i laget!
4. Var det lätt att komma in i laget?
-Det har gått så kort tid än men tror inte att det ska vara några problem att komma in i detta gäng.
5. Vad tror du om skälbys räkning nästa säsong? -Har dålig koll på motståndet (och oss😅)! Men vi kan börja med att vinna en match i taget.. 😉
Vi tackar Carro och önskar dig stort lycka till 💛
| KFUM Örebro (borta) | 10 jan, 15:00 |
| Grums IBK (hemma) | 17 jan, 13:00 |
| Skoghalls IBK Utveckling (borta) | 24 jan, 12:30 |
| Rönnby Västerås IBK Ungdom (hemma) | 31 jan, 13:00 |
| Dotteviks IF (borta) | 14 feb, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera