Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Höjden Göteborg Ungdomsledarna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Höjden Göteborg Ungdomsledarna.
Ungdomsledarna
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Så har då våra spelscheman för säsongen börjat att trilla på plats och så även Herrarnas A-lags matcher.
Som jag tror att alla vet ingår det i lagens åtagande till klubben att bemanna A-lagsmatcherna (café, sargvakter, bollkallar mm) och Skridskokul (hjälptränare på isen) under säsongen. Detta är ju både ett viktigt bidrag till verksamheten men också både lärorika och roliga evenemang att delta i.
Via länken hittar ni evenemangschemat och fördelningen av tillfällen mellan lagen. Bra att få in det i era kalendrar så snart som möjligt!
Evenemangskalender 2026-2027
Har ni av någon anledning förhinder under de tilldelade tillfällena ber vi er att i första hand byta med varandra!
Vi har ytterligare ett roligt evenemang i höst där vi behöver engagera lagen för bemanning och det är World Cup F17 som vi arrangerar den 6-8 november. mer info om detta kommer så snart vi fått lite mer koll på spelschema mm
Om laget som hjälper till vid match vill ha en genomgång och frågestund inför matchen av en tränare och kanske någon spelare är det bara att säga till mig (0762-32 64 20 eller svante@hey.com). Vi kan ses i sammanträdesrummet i klubbstugan c:a 45 minuter innan avslag. Där kommer finnas möjlighet för spelare, ledare och föräldrar att ställa frågor i 15-20 minuter. Man kanske vill veta hur vi tänkt spela, vilka spelare (hos oss eller motståndarna) man ska hålla ögonen på eller något annat.
RapporteraVi i herrlaget hoppas att det ska kännas lite roligt att vara med även om det är lite jobbigt också. Vi ses!
Rapportera