Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Höjden Göteborg Ungdomsledarna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Höjden Göteborg Ungdomsledarna.
Ungdomsledarna
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi i U10 och F10 kommer åka på poolspel på lördag och vi kommer ha 4 lag som spelar. Därmed är vi i stort behov av tröjor.
Idag i samband med fotograferingen så fick vi endast ihop till 1/3 av tröjorna som passade vårt lag och vi och F10 behöver ca 40 tröjor på lördag. Så vi skulle gärna vilja låna av tex U11 och kanske även av något mer lag inför lördag.
Kan vi ordna det på något sätt?
Mvh
Magnus
Ja, både U9/U10 och U11/U12 (som delar förråd med F10/F11) har varsin uppsättning XXS-tröjor i hemma- och bortaställ och det är meningen att lagen får låna mellan varandra om det behövs mer är två uppsättningar. Det kan även ske om det är tjejpoolspel och killpoolspel samma helg. Så, totalt finns det 4 uppsättningar i dessa två förråd vilket räcker till mer än 40 spelare och alla dessa kan tas med på lördag. Jag skriver till dig Magnus om detaljer kring logistiken för lördag.
RapporteraSynd om alla blå-vita tröjor inte kom fram till er fotografering idag, det skulle de självklart ha varit.
Rapportera
För info så är frågan löst med Magnus i annan kanal. U11/U12 hade våra tröjor på poolspel igår och de har varit på tvätt tills idag. Nu hänger de där de skall vara.
RapporteraRapportera