Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sirius Innebandy P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas att allt är bra med er!
Vi har till denna säsong anmält två lag i P15 (3 mot 3) samt 1 lag i pojkar 14 blå 3 (4 mot 4, större plan), se länk nedan:
https://stats.innebandy.se/sasong/41/lag/119666/spelprogram
Det innebär att det kommer att bli betydligt fler matcher än förra säsongen vilket vi tycker är roligt. Då vi är många i laget så kommer vi att kalla olika många beroende på vad det är för matchtyp och serie men där grundtanken är att alla ska ges möjlighet att spela lika mycket under säsongen. Nu på lördag spelas första matchen på IFU Arena klockan 17.45 där berörda spelare/föräldrar kommer att få en kallelse inom kort.
Den 21 oktober kommer vårt lag att få äran att gå in med herrlaget innan deras match mot Visby. Ni föräldrar kommer att få enklare arbetsuppgifter som att bemanna entré, dörrar och agera sargvakt. Matchstart 13.00 och där vi återkommer med mer info om samlingstid etc.
I periodpausen kommer vi att vi ska spela internmatch mot varandra. Missa inte detta!!
Nu på torsdag kallar vi till ett kortare föräldramöte i omklädningsrummet efter träningen. Tänker att grabbarna kan leka utanför som de brukar göra. Målet är att det inte ska ta längre än 30 minuter och hoppas att så många som möjligt kan vara med då.
Ha en bra vecka!
/tränarna
| Uppsala Summergames 2026 | 12 jun |
| Siriusdagen | 6 sep, 15:30 |
| Processkväll Blåsvart Utveckling - Hur har det funkat? | 8 sep, 18:00 |
21 oktober krockar tyvärr med att August Lilja med familj är bortrest.
RapporteraRapportera
Hej! Lorentz kommer inte att kunna träna på torsdagar pga tiden krockar med annat (därför missar vi även f-mötet). Lördagar funkar däremot framöver (men har krockat med en massa fotboll senaste veckorna).
RapporteraRapportera
Tack för informationen, Melvin Eklund Bergblom kan vara med lör 21/10. Både jag och Marcus kan vara med och hjälpa till.
RapporteraVi kommer på f-mötet, ses på torsdag.
Rapportera
Charlie kan inte vara med på träningen på lördag
RapporteraRapportera