Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sigtuna IF Fotboll U15 (inaktiv)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sigtuna IF Fotboll U15 (inaktiv).
U15 (inaktiv)
Följ oss för uppdateringar
Tack för en bra insats i går. Varmt, första dagen på sommarlovet, lite sömn och mat som vanligt men trots det bra kämpat.
Träning fram till Gothia obligatorisk för alla som ska med.
Datum för träning. 26,27 28/6 och 11,12,13 14/7. Tider återkommer vi om, men det blir mycket träning dessa dagar. Lediga planer och väder får styra.
Om vi tränare har tid så kanske det blir någon mer träning. Prästängarna är ganska tomt dra ihop ett gäng och lira om ni vill. Men värm ordenligt.
Vi kommer möta roliga lag på Gothia. Kungsbacka IF hemmalag. South Dartmoor CC, från England och IL Runar 2 från Norge.
Glöm inte se över fotbollskor, luftmadrass, pass.
Egen träning gäller: Löpning 5km, armhävningar, situps, planka och stretcha. Varje eller varannan dag.