Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sandareds IF P11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sandareds IF P11.
P11
Följ oss för uppdateringar
Hej!
V 38 är det dags för oss i P11 att bemanna kiosken på Sandevi. Det är 4 st kiosktider (2 personer/tid) som behöver bemannas och jag har fördelat ut tiderna ffa på de som inte redan bemannat kiosken i år. Om det är så att ni inte kan den tiden som ni har fått tilldelat så ansvarar ni själva för att byta med någon eller se till så att någon annan bemannar kiosken den tiden.
Det är ingen A-lagsmatch under vår vecka så vi behöver inte grilla några hamburgare.
Här är tiderna och ansvariga:
Ons 21/9 kl 17 - 19: Marley Teymouri, Robin Nylund
Ons 21/9 kl 19 - 21: Levi Sirviö, Wiggo Sandell
Lör 24/9 kl 10.30 - 12.30: Kevin Mohlin, Albin Hashemi
Sön 25/9 kl 15.30-17.30: Anton Andersson, Henning Wahlkvist
MVH
Ellinor Nylund
Körschema Kiosken
Sätt ut trottoarprataren nere på asfalten utanför omklädningsrummen, synligt så publiken ser att kiosken är öppen.
Nyckeln finns i respektive lags fack utanför kansliet, den passar till köket, kiosken (gröna boden), kioskförrådet/städskrubben i stora salen. Kioskkassan står i kioskförrådet.
Fyll på vatten till korvkoket - behållaren ska flyta. Fyll vatten i behållaren till ca hälften, kryddor & lagerblad och starta det på 70 grader. Lägg i korven i den mängd som ni tror går åt – ligger i förpackningar om 12 st. Ta inte fram för mycket på en gång så det behövs slängas vid stängning! En riktlinje kan vara en förpackning per match. Plocka fram korvbröd ur kylen. Annars finns det i frysen.
Plocka fram lämplig mängd hembakat från kylen. Är det slut där, ta upp och tina från frysen.
Brygg 2-3 kannor kaffe och fyll 2-3 pumptermosar och ha en full termos hela tiden i beredskap, gäller främst vid A-lagsmatcher. Lite mindre kaffe till ungdomsmatcher. Kaffepåsar finns vid kaffebryggaren eller i kioskförrådet, en påse per fylld kanna med vatten. Vattnet fylls på i kaffekokaren på ovansidan där det är plastgaller.
Plocka fram varor ur kylen/från kioskförrådet och ställ fram synligt i kiosken (choklad, godis, drickor etc.).
Grillning/försäljning av hamburgare sker endast vid A-lagets hemmamatcher eller andra speciella tillfällen.
Vid stängning av kiosk: Stäng av och töm korvkoket. Skölj ur behållaren.
Ställ in de varor som ska vara i frys/kyl.
Skölj ur termosar och torka av aktuella ytor.
Ta in trottoarprataren, lås och stäng. Är någon ledare kvar, be dem låsa klubbstugan och lägg nyckeln isåfall i ert fack igen. Är ingen ledare med nyckeln kvar? Lås då klubbstugan och lägg nyckeln i brevinkastet i den gröna entréboden vid parkeringen.
Nyckel och kioskkassa lämnas där ni tog de. Ser ni att något börjar ta slut, skriv på lapp som lämnas i fack administration utanför kansliet.
I övrigt använd sunt förnuft och gör så gott ni kan. Tack för er insats för Sandareds IF!
| Ledarmöte | 18 feb, 17:30 |
|
|
Uppesittarlotter nyår! |
| 15 dec | Fritidskortet |
| 4 dec | Tomtejakten |
| 18 nov | Välkommen till Sandareds IF! |
| 13 nov | Bingolotterna har anlänt! |
Tack för informationen. Vilken tid ska vi ( jag eller Piroz vara på plats?
RapporteraRapportera
Det är bra om ni är på plats kl 17.
RapporteraRapportera
👍👍
RapporteraRapportera
Tack för info 👍
RapporteraRapportera
Tack för info!
RapporteraRapportera
Kevin Mohlin, Albin Hashemi, Anton Andersson eller Henning Wahlkvist, är det någon utav er som möjligtvis skulle kunna byta tid med oss, vår tid är: Ons 21/9 kl 19 - 21 Wiggo Sandell?? Med vänlig hälsning, Rebecka
RapporteraRapportera
Vi kan byta med er Rebecka 👍
RapporteraRapportera
Å vad snällt Sanna!! Tack så mycket
RapporteraRapportera