Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS P-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råsunda IS P-09.
P-09
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Under föräldraträffen informerade vi om att vi avser anmäla oss till en till cup under våren och hur vi avser administrera det.
Det fungerar som så att Råsunda finansierar en cup och övriga cuper får vi finansiera själva om vi vill spela.
Vi kommer anmäla oss med ett lag och vi sätter maxtak till 9 spelare så att vi får speltid. Det blir "först till kvarnprincipen" som gäller så jag cappar maxantalet möjliga anmälningar i utskicket till just 9 st.
Cupen kostar 900:- i anmälningsavgift, således ska 100:- per anmälan betalas. Anmälan blir giltig när man anmält sig till aktiviteten OCH swishat 100:- till mitt telefonnummer.
I nuläget finns en plats kvar till cupen att anmäla sig till så vi chansar att vi hinner få in 9 st anmälningar innan cupen blir full, om vi anmäler oss på chans och sen drar oss ur får Råsunda betala en straffavgift så det vill vi undvika.
Får vi inte ihop till ett helt lag eller om cupen blir full innan vi hinner anmäla oss får ni såklart pengarna tillbaka. Med ovan som bakgrund kommer jag göra ett utskick inom kort och ni som är intresserade får anmäla sig och swisha så snart som möjligt så att vi inte missar den sista lediga platsen. Jag anmäler oss när vi fått ihop till ett lag.
Datum: Lördagen 2018-03-10. Spelschema är ej ännu klart så vi får återkomma med exakta tider.
Spelplaner: Kungsängens Sporthall, 3 stycken planer med vanligt inomhusgolv.
Speltid och antal matcher: 4 matcher, 1 x 15 min i alla klasser.
Servering av hamburgare osv och kiosk finns på plats.
Cupinformation: Marscupen
Samåkning och transport löser vi tillsammans vid behov.
Swish Peter: 0730893376
| Träning | 8 jun, 20:00 |
| Träning | 10 jun, 18:30 |
| SolnaCupen | 13 jun, 08:00 |
| Träning | 15 jun, 20:00 |
| Träning | 17 jun, 18:30 |
Det blev fel när jag lade in länken till cupen, här kommer den rätta: http://www.procup.se/cup/31336.htm
RapporteraRapportera
Cupen är på lördagen den 10:e och inte den 11:e som ju är en söndag... ursäkta förvirringen.
RapporteraRapportera
Hej, vi är 8 st anmälda till cupen, 2 st som har avböjt och 5 st som inte svarat.
RapporteraKan ni snälla som inte svarat på anmälningsutskicket göra det så snart som möjligt? Det finns fortfarande 1 plats kvar i P2009 Medel.
Rapportera
Hej, Arvid kan tyvärr inte delta. Anmälan är dock stängd så det går inte att svara.
Rapportera/Karin
Rapportera
Vi är nu anmälda till cupen, mer information följer när det närmar sig!
RapporteraDet finns en plats kvar så om ni får feeling för att deltaga får ni höra av er till mig.
Rapportera