Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS P-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råsunda IS P-09.
P-09
Följ oss för uppdateringar
Vi samlas i Löthallen OMBYTTA och KLARA kl 08:00. Första matchen är 08:20. Matchtröjor tar vi med så den utrustning som behövs är benskydd, strumpor, shorts, inomhusskor och vattenflaska.
Coachen har delat upp lagen och info om det kommer på plats i Löthallen inför matchen. Det blir 7 st i varje lag, 2 avbytare per match, och vi kommer således att dubblera lite under turningen då vi blev 10 stycken totalt på grund av sjukdom.
Det är många matcher som ska spelas och det är tajt om tid mellan matcherna. Det finns försäljning av frukt, fika och korv på plats och värt att tänka på är att få barnen att äta mellanmål mellan matcherna så de orkar med, en bra frukost skapar bra förutsättningar för resten av dagen.
Det blir en tidig lördagsmorgon men lagledaren vill tipsa om att det är helt ok att ta en tupplur på eftermiddagen.
| Österåker United FK 3 (borta) | 27 sep, 20:00 |
| Träning | 28 sep, 20:00 |
| Träning | 30 sep, 18:30 |
| Kungsängens IF 3 (hemma) | 4 okt, 15:00 |
| Träning | 5 okt, 20:00 |
Kul. Jag har också blivit sjuk och tyvärr inte ta David till träningen idag. Han kommer dock på lördag. Hälsningar Kathrin
RapporteraRapportera
Tack Peter, vi är grymt taggade och ska ha såååå kul på lördag!
RapporteraRapportera
Casper är fortfarande sjuk så han dyker inte upp.
RapporteraPelle
Rapportera
Tusen tack för en härlig dag med mycket fotboll!
RapporteraRapportera