Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Östansbo IS F-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Östansbo IS F-14.
F-14
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu är vi i gång med våra duktiga F-14 tjejer igen. Det känns jättekul att se dem utvecklas både som fotbollsspelare och som grupp. Några nya tjejer har redan kommit in i år och vi hoppas att tjejerna känner att de kommer in i gruppen och att ni föräldrar känner att ni får den information ni behöver. Har ni några funderingar så är det bara att ta tag i oss tränare antingen före eller efter träningen alternativt däremellan. Våra kontaktuppgifter finner ni på vår lagsida på laget.se.
Poolspel 28 maj
Jättekul att så många kunde och ville vara med på Pools-spel nu på söndag den 28 maj kl10-14. Vi samlas 09.30 på Björkliden. Vi kommer möta andra lokala lag i ett flertal matcher.
Kom ihåg shorts, skor, benskydd, fotbollsstrumpor och vattenflaska.
Laget.se
Nu och framöver så kommer istort sett all information att distribueras via laget.se. Den är tillgänlig både via webben och via appen laget.se till era telefoner. Har ni några problem med inlogg eller liknande så kan ni kontakta någon av oss tränare så hjälper vi er.
Klubbkläder
Det finns möjlighet att beställa klubbkläder via Stadium (se länk eller gå in på Stadium.se och klicka på Föreningar, sedan söker du efter Östansbo IS). Detta är absolut inget krav från oss utan enbart om man vill.
Än så länge har det inte kommit ut någon info möjlighet att prova storlekar. Vi återkommer.
https://www.stadium.se/foreningar/1656982
Inställd träning 7 juni
Onsdagen den 7 juni är träningen inställd då de flesta skolor har någon typ av skolavslutningen den kvällen.
Angelica Johansson
Jens Friberg
Sebastian Gustafsson Selemo
Tomas Eklund
Träning | 4 jun, 17:00 |
Kvarnsvedens IK Röd (borta) | 7 jun, 10:00 |
Slätta SK Gul (borta) | 8 jun, 13:00 |
Träning | 9 jun, 17:00 |
Träning | 11 jun, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera