Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ope IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ope IF.
Ope IF
Följ oss för uppdateringar
GLÄDJE, KAMRATSKAP och ENGAGEMANG!
Det är våra värdeord som I skrivande stund är oerhört viktiga för oss just nu.
Vi som förening står därför inför en av våra största utmaningar någonsin.
Vi ber alla föräldrar, mor-, farföräldrar, arbetskamrater, kompisar & grannar om uppmärksamhet och förståelse.
Förutom alla inställda träningsmatcher, omfördelade träningstider och kanske annorlunda träningsupplägg mm så lider föreningen även med en akut ekonomisk situation. Inställd Storsjöcup, där ni alltid har bidragit med eget arbete, inbringar totalt ca 700.000.
Det blir inget i år!
Furuparken är stängd, ingen bingo och ingen uthyrning! Vi har korttids permitterat all personal.
Gör en hjälteinsats och stöd vår förening
Snart kommer vårt förmånshäfte som vi är unika med i Östersund.
Enkelt att använda!
Gör det du gör i vanliga fall – handla & stöd företagen i Östersund, men tänk till och köp ett häfte först så har du mer pengar kvar i plånboken.
När din favoritkupong är använd i häftet – köp ett nytt då det gynnar både din plånbok och ekonomin i Ope IF.
Alla intäkter gör det möjligt att vi även framöver kan och ska fortsätta bedriva vår fotboll för våra barn och ungdomar på liknande sätt som vi gjort i snart 100 år.
En del har hört av sig med oro över att vår försäljning skall orsaka smittspridning. Att handla, tvätta bilen, träna och gå på restaurang uppmuntras av Folkhälsomyndigheten och Regeringen men vi behöver tänka oss för hur vi hanterar själva försäljningen. Nedan hittar du några tips på hur du kan sälja dina häften utan att ta risk att äventyra din eller andras säkerhet.
Här kommer några tips:
Använd sociala medier för att sälja
Ta betalt med Swish
Skriv ut några kopior om vad häftet innehåller (se. medsänt blad) så slipper original häftet byta händer.
Dela ut lappar i brevlådan med telefonnummer
Köp häftena själv (du får tillbaka pengarna bara på att använda Odenhallens)
Lämna över sålda häften i brevlådan
Styrelsen i Ope IF
Se här vad häftet innehåller
| Torvallen Träning | 19 maj, 16:30 |
| F 15 Träning | 19 maj, 16:30 |
| F-16 Brunflo FK - Ope IF | 19 maj, 17:45 |
| F-10 Träning | 19 maj, 17:45 |
| Torvallen Träning | 19 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera