Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 09.
Team 09
Följ oss för uppdateringar
Då det är en del frågor som cirkulerar kommer här de svar vi idag kan ge.
Cupavgiften är 700 kronor per spelare och betalas in, innan cupen, till lagets konto enligt den vanliga rutinen.
Spelare ska vara på plats 1h 15min före första match på respektive cup. Spelscheman hittar ni på cuponline.se. Länkarna hittar ni i tidigare publicerad nyhet.
I Mora och Mariestad är det gångavstånd mellan spelarboende och ishall, exakt boenden har vi inte fått från arrangörerna än. Ta med kläder efter väder.
I Hammarö bor vi på något av Scandichotellen i Karlstad. Vi kommer att behöva hjälp med skjuts från någon av de föräldrar som har bokat med sig till spelarhotellet för transport till och från ishallen.
Maten serveras på gångavstånd från ishallarna för respektive cup.
Det är godis och energidrycksfritt för spelarna under cupen, vänligen respektera.
Vi förväntar oss att barnen lyssnar, sköter sig och passar de tider och regler som ledarna för varje cup sätter upp.
Vi representerar Örebrohockey ungdom!
Inga kommande aktiviteter
Hej!
RapporteraJa jag har läst infon ovan..
Men då cupen i Mora har 3 st förläggning/ övernattningar. Undrar jag hur ni tänker runt barnen på just den cupen ?
Rapportera
Tack för info. Roligt att det nu är möjligt med cuper. Dessa aktiviteter är förmodligen de mest minnesvärda. 👍
RapporteraRapportera
Bra fixat 👍 Kommer bli riktigt kul för dem att äntligen få åka på cup 😄
RapporteraRapportera