Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Futsal Club Damjunior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Futsal Club Damjunior.
Damjunior
Följ oss för uppdateringar
Då är det klart att Sarah Jahkopson kommer med i vår satsning mot junior SM guld 2025!
Sarah är fostrad i Eker och Syrianska men har spelat två säsonger med Rynninge där hon för närvarande huserar med F17 och F15 samt tränar med Rynninges a-lag. Sarah är en råtalang som älskar att dribbla med bollen och är helt orädd. Sarah försöker alltid skapa något i varje kontakt med boll.
Sarah har spelat Regional samt F17 SM serien och i futsal har hon varit med och vunnit många guldmedaljer samt spelat flera seniormatcher redan. Sarah är född 2007. Sarah spelar oftast pivot/target i futsal men är precis som i fotbollen en spelare som helst bara är på plan oavsett position.
Vi hoppas att Sarah kan konkurrera om en plats i A-laget under vintern.
Varmt välkommen Sarah med familj!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera