Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nybro Handboll P-02
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nybro Handboll P-02.
P-02
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Den 18/2 är det dags igen för en hemma match, och vi behöver någon till kiosken.
Om det är någon som vet med sig att dom inte har haft den så kan det ju vara din tur nu. Vad jag vet är det ganska många som inte har haft den så det borde inte vara något problem att få någon som tar den.
Vi behöver även en till den 1/3 och den 17/3!
Det är helt okej att man bakar någon kaka eller gör lite ost frallor. Det har varit lättsålt och populärt.
Jag hoppas ni kommer med svar snarast!
MVH Jenny Rylander
Det är bra Natasa, men jag hoppas att det finns någon mer där ute som kan hjälpa till.
RapporteraJag vill ha fler svar annars sätter jag bara någon på det helt enkelt. Jag har bra koll på vilka som har ställt upp på "våra" barn under de senaste åren!
Kom igen nu det är faktiskt så att killarna tycker om att ha er föräldrar på plats när det är match. Dom är bara barn en gång tänk på det! Försvunnen tid kommer ej tillbaka!
Rapportera
Trevligt att se att nyheten har visats 80 gånger detta måste betyda att många har läst den! Skandal är att det bara är Natasa som erbjuder sig att stå! Om det inte har kommit in fler som ställer upp innan söndag 14/2 kväll kommer jag välja två till som inte har hjälpt till på något sett! Det måste vara bättre att ni som känner på er att ni inte gjort något eller väldigt lite ta på sig detta än att jag väljer! Det är inte jobbigt och du har möjlighet att se matchen!
RapporteraRapportera
Hej Jenny jesper kan också hjälpa till Mvh betka.
RapporteraRapportera
Tack Betka! Det tror jag också att han hade gjort om jag bett honom om det, men jag tycker ni ställer upp och kör hela tiden och det är jätte bra så kiosken ska han inte behöva ta också. Det finns många föräldrar i detta lag men bara ett fåtal som hjälper till och jag vill att alla föräldrar blir delaktiga det finns alltid något man kan göra och kiosken är det minsta jobbet av allt, så det tror jag alla skulle klara av.
RapporteraRapportera
Jag vet Jenny men han sa aTT han hade inte nått imot att stå i kiosken vi hjälper gärna om det behövs det bli säkert jesper som jag oftast jobbar men finns här i alla fal om det är nåt Tim är mitt med man ställer upp för sina barn.
RapporteraRapportera
Det är bra Betka jag vet att man kan lita på er när det gäller att ställa upp.
RapporteraRapportera