Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nässjö IBF P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nässjö IBF P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Då börjar det närma sig träningsstart 😊. I år är det även poolspel som gäller.
Vi kommer att köra igång med träningarna 29/9 kl. 13.30-15.00. Vårt första poolspel kommer att vara i Sporthallen i Nässjö 13/10 mellan ca 9.30-13.00 Alla som vill får vara med, sista anmälningsdagen är 6/10.
Vi hoppas att så många som möjligt från föregående år fortsätter men vi välkomnar även nya spelare 😊.
Tänk på att ha med er skyddsglasögon till varje träning och match då detta är ett krav för att få spela. Är du ny och inte vill köpa glasögon innan du bestämt dig finns det att låna. Man får provträna 3 gånger innan man behöver bestämma sig för om man vill fortsätta och betala in medlemsavgiften.
Vi söker även någon mer ledare till att hjälpa till med träningar och assistera på poolspelet då vi ledare som är kvar kommer ha svårt att medverka varje gång.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera