Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK P-19 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK P-19 Fotboll.
P-19 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Efter uppehållet behöver vi bli fler tränare. Jag (Annelie) kommer att kliva av då jag även är tränare för P18 och tiden räcker inte till för att träna båda lagen.
Att det finns tillräckligt med tränare är viktigt för att skapa och upprätthålla struktur på träningar och matcher, det ökar också möjligheten att se varje enskilt barn och ge alla de stöd de behöver.
Det är också väldigt roligt att vara tränare och lära känna alla härliga grabbar, så jag rekommenderar verkligen det.
Det går bra att kommentera inlägget om man är intresserad eller ta kontakt med Carro, Malin Lisette eller Daniel.
| Träning | 26 jul, 17:30 |
| Träning | 30 jul, 17:30 |
| Thor Sjöbergs cup | 1 aug, 08:00 |
| Träning | 2 aug, 17:30 |
| Träning | 6 aug, 17:30 |
Man kan såklart vända sig till tränare Anton också om man är intresserad eller har frågor 😊
RapporteraRapportera