Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK P-14 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK P-14 fotboll.
P-14 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Lycka till alla grabbar som spelar match idag!
Dom som inte spelar har träningstid. Ser att vi inte blir så många så har därför hört med p13 och vi tränar tillsammans med dom. På Skogsparken (9-mannaplanen vid Svedjan). Start 17 istället. Kalendern är uppdaterad.
Vidare så är det dubbla matcher tisdag. Vi har en del bekymmer med bortresta och skadade spelare. En del killar kommer behöva spela bägge matcher. Vi bestämmer med dom som spelat match 1 och känner att dom orkar en till. Ni är några som inte svarat på kallelse så gör det snarast.
De som kör fotbollsskolan behöver ju inte slita ihjäl sig under tisdagens aktiviteter 🙂
| Sävast AIF (hemma) | 1 jul, 17:30 |
| Träning | 27 jul, 17:30 |
| Träning | 28 jul, 18:45 |
| Träning | 29 jul, 17:30 |
| Gammelstad cup | 31 jul |
Blir en timmes träning, 17-18
RapporteraRapportera
När är samling för matcherna? En halvtimme innan eller är samlingen inräknad i tiden?
RapporteraRapportera
Matchstart 18. Samling 17:30.
RapporteraRapportera
Hej Johan, Wille spelar ju den sena matchen. Finns det behov av extraspelare även på den första matchen?
RapporteraRapportera
Vi är fyra avbytare så det ska gå bra.
RapporteraRapportera
(Att vi klarar oss utan fler spelare)
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera