Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK P-14 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK P-14 fotboll.
P-14 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Då spelade vi sista seriematchen igår söndag. Bra jobbat allihop!
Jag får det till 22 spelade seriematcher jämfört med fjolårets 12. Och det på i stort sett samma trupp.
Vi hoppar över tisdagsträningen och laddar inför torsdagens föräldramatch. Hoppas så många som möjligt kan komma! Siktar vi på en timmes spel. Avspark 18:50 så se till att värma upp vid sidan! Vi har upptäckt det blir mörkt snabbt.
Framöver gäller följande:
Söndagsträningen försvinner. Vi fortsätter köra tisdag/torsdag för dom som har möjlighet och inte börjat med "vinteridrott". Tror att torsdagstiden blir tidigare då flicklaget innan oss gör sin sista träning denna vecka. Jag återkommer!
| Träning | 11 maj, 19:15 |
| Träning | 13 maj, 17:00 |
| Luleå FC (borta) | 16 maj, 14:00 |
| Träning | 20 maj, 17:00 |
| Lira BK Blå/Grön (hemma) | 20 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera