Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK F-15/16 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK F-15/16 fotboll.
F-15/16 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Nu ikväll har jag, Lisen och Andreas varit och ställt iordning på Munksunds skolan inför summer games. Ingången som ska användas är de gula ingångarna. Vi kommer att hålla till i den delen. Förbjudet att gå in i röda dörrar och inomhus är det också stopp vid röda dörrar märkta vintergatan. Under fredagen bedrivs verksamhet där. Men dessa förbjudsområden gäller hela helgen. Inomhus går den dörren inte att låsa så den som har sitt pass måste hålla koll så ingen springer in där.
Munksunds skolan har så kallade underbonde det är dessa:
* Munksund folkets hus
* Tallbacka skolan
* Furuborg
* En avdelning på förskolan
* Munksund gympahall
Dessa checkar in på Munksunds skolan men får egna nycklar och kommer sköta sig själva under helgen. Dom kan dock höra av sig till oss om det är några frågor. Samt om de behöver typ mer toapapper. De lag som bor på Munksunds skolan ska INTE ha någon egen nyckel. Vill dom ha sitt rum låst så är det ni i infon som låser och låser upp den.
Övriga saker som är bra att ha koll på
* Det första ni gör när ni kommer är att ta på er en gul psg t-shirt. Dom finns under ett bord i infokuren. Dessa ska vi ha så att spelare och ledare vet vem dom ska kontakta. Den får ni sen behålla 👍
* En mobiltelefon kommer finnas på plats denna ska ni alltid ha när tillhands, så lämnar ni infokuren så tar ni med den. Det finns även en nycklband som ni ska ha runt halsen. Där finns en qr-kod som ni kan skanna för viktiga telefonnummer.
* Ni har även en nyckel till Munksunds skolan när tillhands.
* Kl 23.00 låser ni dörrarna till skolan och gympan och kl 06.00 låser ni upp.
* Incheckning på boende kommer ske typ hela torsdagen. Tomas kommer finnas där från 9.00. Incheckning är nog den som kommer vara det "svåraste". Från kl 15.00 kommer därför även jag (Elin Lundberg) finnas på plats för att stötta incheckningsteamet. Det vi kan trösta oss med är att det är lag som bott på dessa boende tidigare så förhoppningsvis ska det gå smidigt.
* Hinner första laget för boende komma för incheckning innan jag (Elin) kommer ringer ni Andreas (+46703659530) så kommer han och hjälper er. Lagen ska fylla i en incheckningslapp. Det är även en del info som ska sägas speciellt till dom som har underboende. Den infon ska finnas på plats.
* Städ på sina pass innebär att man kollar över toaletter på skolan och gympan. En städvagn kommer finnas på plats. Allt ska torrmoppas. Inga särskilda medel ska användas.
* Det är bra att alla går en sväng runt campingen under sina pass för att se så att allting ser okej ut där, att det är lungt osv. Speciellt kvälls/nattpass
* På campingen får INGEN ladda sina bilar eller köra typ ac. Systemet håller inte för det.
* Skulle det vara så att det tar slut i kiosken så kontaktar ni oss. Däremot kan ni hänvisa lagen till parken.
* I kiosken finns det frukost-/lunchbiljetter som campinggästerna kan köpa. Säljer ni ett sådant så ska det bokföras i en av pärmarna.
* Nu till något spännande. I kiosken finns det en kortapparat. Vi har ingen aning hur den fungerar. Det enda vi fått till oss är att det går inte att göra fel.
* Pant ska samlas i en separat påse.
* När ni lämnar infokuren/kiosken för en rundvandring kring camping och kolla av gympans toaletter/duschar så låser ni infokuren nattetid även skolan.
* Ni som har sista passen alltså städ/utcheckning kommer få mer info vad som gäller lite närmare.
* Ni på nattpass kan ju med fördel ta med en skönare stol/luftmadrass finns endast trästolar.
* Vid frågor så är det Elin Lundberg eller Lisen Jakobsson ni ska ringa så ska vi göra vårt bästa för att hjälpa er. Vi är ju också nybörjar på det här så det blir nog bra 😁. Så här har vi delat upp helgen:
Torsdag - Elin
Fredag - Lisen
Lördag - Elin
Söndag - Lisen
Skulle det vara så att vi av någon anledning inte svara så kontaktar ni Andreas (+46703659530).
* Tillsist läs infopärmarma när ni kommer på plats. Och som John skrev kom i tid till era pass så får ni ju även en muntlig överlämning.
Förmodligen har vi glömt skriva någon information så kan ju komma löpande håller uppdaterade vi sms-gruppen och på laget.se.
Som sagt var inte rädd att höra av er vid frågor så ska vi göra vårt bästa för att hjälpa er. Nu kör vi!
/Elin och Lisen
| Träning | 27 maj, 18:45 |
| Träning | 28 maj, 18:45 |
| Examenscupen 2026 | 30 maj, 07:00 |
| Examenscupen 30 maj | 30 maj, 08:00 |
| IFK Arvidsjaur FK (hemma) | 31 maj, 11:15 |
Bra och tydlig info 😊👏
RapporteraRapportera
Snyggt jobbat.
RapporteraRapportera
Snyggt Elin!
RapporteraKan tilläggas att det låter mkt men att den info PSG teamet fixat på plats är otroligt bra. Allt är förberett och har tydliga instruktioner.
Rapportera