Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK F-12 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK F-12 fotboll.
F-12 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Som ni vet får ni kallelser att besvara inför varje match. Det är är väldigt viktigt att dessa besvaras i tid!!
Vi spelar i en tävlingsserie nu när vi har gått upp på 9v9 spel. Då krävs det från förbundet att spelare registreras i förväg till match. Är man inte registrerad får man inte spela (då kan vi förlora poäng om vi spelar med otillåtna spelare).
Sen vet vi att vi ibland är lite få och kommer att behöva låna in spelare, vilket också måste göras i tid.(så vi kan få tag i spelare och hinna registrera dessa)
Därför viktigt återigen att svara på kallelser.
Vi har nu nästan till varje match fått jaga spelare och kolla om de kommer eller ej. Vilket inte är okej.
Är man inte anmäld i tid så spelar man inte framöver.
Sen är ju det minst lika viktigt att delta på träningar om man ska spela matcher.
Kommer man inte på träning eller match vill ha veta varför.
POLICY FÖR FÖRÄLDRAR OCH MÅLSMÄN
MSSK har en föräldrapolicy som gäller alla i lag i ungdomssektionen. Detta är ett utdrag ur föräldrapolicyn som finns i sin helhet på webben www.laget.se/MSSK. Du som förälder/målsmän ska ha vetskap om föreningens policy.
Några punkter:
• Föräldrar ska delta på föräldramöten.
• Ta del av ledarnas och föreningens information. Ta ansvar att höra av dig om spelare inte kan delta på träning eller match eller annat som är viktigt att ledare ska veta.
• Föräldrar ska hjälpa till på föreningens arrangemang, säljuppdrag eller annat som styrelsens beslutar ska genomföras inom föreningen.
Eftersom detta är viktig info så vill vi att ni svarar ok på detta när ni har läst, så att vi vet att all info har nått alla.
Träning | 27 maj, 17:00 |
Träning | 29 maj, 13:30 |
Gällivare SK (borta) | 1 jun, 14:00 |
Träning | 5 jun, 19:15 |
IFK Luleå (hemma) | 8 jun, 14:00 |
Ok 👍
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok👍
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera