Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mörarps IF P2017-2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mörarps IF P2017-2018.
P2017-2018
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Eftersom det inte fanns några tider på konstgräset för oss börjar innesäsongen nu på onsdag, vi har bokat hallen mellan 18.00-19.30. Tanken är att vi ska kunna vara flexibla med upplägget av träningen. En kallelse kommer att skickas ut två dagar innan träningen med sista svarstid klockan 12.00 samma dag. Är vi runt 15 barn som tränar börjar alla 18.00, blir vi upp mot 20 barn vill vi dela upp så det blir kvalité på träningen. Då kommer de födda 18 träna 18.00-18.45 och de födda 17 18.45-19.30
För att det inte ska råda någon förvirring skriva jag ett meddelande efter kallelsetiden gått ut och meddelar träningens upplägg. Därför är det av yttersta vikt att svara på kallelsen oavsett om man kan eller inte.
Vi testar detta fram till jul så kan ledare och föräldrar utvärdera om detta upplägg är det bästa eller inte.
Vi vill träna mer och kommer att försöka hitta tider på konstgräset några helger. Det blir mer spontant och inte något vi kan boka, men vi lägger in det i kalendern och skickar meddelande.
Ni som har matchkläder ta gärna med till träningen.
Vi ses på onsdag!
// Ledarna
| Eskilsminne IF rutigt (borta) | 6 jun, 11:00 |
| Borstahusens BK röd (hemma) | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 10 jun, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera