Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Matforsbrottarna BK Pass 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Matforsbrottarna BK Pass 2.
Pass 2
Följ oss för uppdateringar
Röd & Blå, Klubbens gemensamma ”uppvisningstävling” onsdagen den 15 april!
Alla brottare från brottningslekis och uppåt, delas upp i ett rött och ett blått lag. För dom yngre blir det en möjlighet att få prova på att brottas i trikå för första gången (om man vill).
För brottningslekis och småbrottarna är detta säsongsavslutning medan pass 1 och 2 tränar på till ca slutet på maj.
Vi håller till i sporthallen (Matfors) så det finns bra med plats för föräldrar, mor & farföräldrar, syskon och annan publik. Vi träffas i hallen kl. 17.30 för att hjälpas åt att ställa i ordning och brottarna delas in i två lag. Själva ”tävlandet” kommer igång runt 18.00.
Det kommer finnas korv med bröd eller toast, fika och lotteri under kvällen. Bidra gärna med att baka!
Det finns trikåer att låna men viktigt att dom som har trikåer hemma tar med!
Det brukar bli en väldigt rolig kväll, varmt välkomna!
| Träning | 20 apr, 19:15 |
| Träning | 23 apr, 19:15 |
| Soft Touch Open | 24 apr, 08:00 |
| Träning | 24 apr, 17:00 |
| Träning | 27 apr, 19:15 |
| 24 mar | Meddelande från vår sponsor SCA |
| 20 mar | Parkeringskarta Distriktstävling |
| 17 mar | Chipsförsäljning 2026 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera