Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Maglasäte IF P15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Maglasäte IF P15/16.
P15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Den 28 februari håller föreningen sitt årliga årsmöte. I samband med detta behöver vi tillsätta vakanta förtroenderoller. Vi saknar fortfarande personer till valberedningen som består av totalt tre personer.
Det har varit svårt att få frivilliga att ställa upp, men detta arbete är avgörande för att föreningen ska kunna fungera enligt stadgarna. Tillsätts inte positionerna riskeras bland annat bidrag och samarbeten med kommun och övriga intressenter.
Varje lag måste nominera två föräldrar som kan vara aktuella för detta uppdrag. Nomineringarna skall skickas in senast lördag morgon (14/2) Målet är att alla lag i föreningen skall vara representerade i föreningsarbetet. De nominerade kommer därefter att kontaktas av sittande valberedning.
Vill du bli nominerad till valberedningen och därmed ställa upp för laget och klubben? Anmäl dig som frivillig genom att kommentera här alternativt kontakta någon av ledarna under veckan.
Med vänliga hälsningar,
Ledarna
| Kiosk | 7 jun, 15:00 |
| IFK Osby vit (hemma) | 7 jun, 15:15 |
| Träning | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Vinslövs IF 2 (borta) | 14 jun, 09:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera