Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Madesjö IF Damlag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Madesjö IF Damlag.
Damlag
Följ oss för uppdateringarHahaha! Jag tycker iaf att lag 2 var det starkaste, vi borde vunnit! )
Rapportera
Det tar alltid ett tag att komma över att man inte lyckades vinna över "bonnalaget". Trots att vissa försökte "ställa in sig hos tävlingsledningen med förhoppning om att reglerna skulle ändras under tävlingens gång" kan vi bara konstatera att rätt lag
vann denna trevliga lagtävling. Jag ser fram emot nästa
lagtävling som bör genomföras efter vårsäsongens slut.
Det finns gott om tid att träna på lite olika moment som
stövelkastning, hästskokastning, m.m för det gäller att komma väl förberedd när tävlingarna startar.
Haha, trotts anders fina referat från fredagens tävlingar så vet vi att lag 1 helt klart borde vunnit precis som Madde sa :)
Bra kämpat i dag på matchen föresten tjejer :)
Att lag 3 skulle vinna var en självklarhet. Ett välkomponerat lag med både rutin och ungdomlig entusiasm. Tävlingens höjdpunkt var Emmie Söderqvists säckhoppning där undertecknad föll som en fura under loppet, men tack vare en starkt kämpande Erika Karlsson lyckades vinna den deltävlingen. Vill tacka festkommitten för en trevlig
kväll. Till er som kom två och trea vill jag bara säga det att det blir flera tävlingar under året så det är bara att ta nya tag.
Se till att vinna matchen i dag tjejer!!
Tack för en trevlig fest i fredags. Lag ett tror fortfarande att "bondlaget" fuskade )
Hej kära laget, ville bara påminna om lagfesten på fredag nu (10/4) Kl halv 7 i qvarnaslätt :) Ladda och tagga så ses vi där!
Rapportera
Matcher i Påsk
Mif B- Hovmantorp kl 14.00 på Långfredagen
Mif A- Mariebo kl 16.00 Annandag Påsk
Båda matcherna spelas på Grönmovallen.
Jag håller helt och hållet med dig Lisa, lag 2 borde vunnit :) Haha!!
Rapportera