Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ludvika HF P10/11 (U16)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ludvika HF P10/11 (U16).
P10/11 (U16)
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Laget är nu indelat i två grupper som ansvarar för varsin städhelg, där hänsyn har tagits till det som ni meddelat. Är det så att något missats vänligen hör av er.
För helgen 29 & 30 juli behöver vi en ansvarig vuxen. Vem har möjlighet? Vänligen låt mig veta så snart som möjligt.
Behöver ni byta tilldelat arbetspass får ni själva höra av er till någon lagkamrat för byte och sedan meddela den som står ansvarig för städhelgen. För er som är nya och därmed inte fått information sen tidigare, kan ni även meddela mig eventuella förhinder.
Allmän info:
Samling utanför sporthallen
- Lördagar kl. 07:00. Arbetet skall vara klart senast kl. 09:00.
- Söndagar kl. 08:00. Arbetet skall vara klart senast kl. 10:00.
ALLA ska bära varselväst och handskar under städpasset. Det finns ett antal uppsättningar med städmaterialet. Ta gärna med egen väst och handskar.
Långärmat och långbyxor är det som gäller.
Föräldrar ansvarar för sina barn.
För mer generell information om städningen, se
https://www.laget.se/LudvikaHF/Page/409636
Helgen 13 - 14 maj
Ansvarig: Karin Lund
Deltagare: Rimas, Molle (+bror), Ivar, Sven, Albin, Gustav, Sebastian, Vilde
Helgen 29 - 30 juli
Ansvarig: ? Vem har möjlighet ?
Deltagare: Ville, Natan, Vilmer, Isaac, Hampus, Axel, Elliot, Vincent
Om något är oklart eller ni har synpunkter, låt mig veta!
Vänliga hälsningar, Karin (0733-336573)
| Städa på stan | 7 jun, 08:00 |
| Städa på stan | 15 aug, 07:00 |
| Städa på stan | 16 aug, 08:00 |
| 7 maj | Ungdomsambassadörer 18-25 år! |
| 8 apr | Program LHF dagen 9 Maj |
| 31 mar | LHF-dagen 9 maj! |
För er som nyligen, under våren blivit med i laget - känn inte denna aktivitet som ett måste utan om det passar och ni vill är ni givetvis välkomna! Annars kommer eventuellt en ny möjlighet nästa år 😉
RapporteraVi kommer vid senare tillfälle lägga ut lite mer information om vilka aktiviteter, vid sidan av handbollen, som laget har under året för att få ihop en lagkassa och bidra till föreningen.
Rapportera
Vi skulle behöva meddela föreningen vem som är ansvarig för städhelgen 29-30 juli. Har ni frågor vad det innebär, får ni gärna höra av er Vem har möjlighet?
RapporteraRapportera
Sätt det på mig, får man kontaktuppgifter till den som e ansvarig för grejerna helgen innan?
RapporteraRapportera
Tack Maria!
RapporteraI länk i information ovan kommer det finnas en uppdaterad version om ansvariga o kontaktuppgifter för respektive helg. Samt mer info, bl a nedan
Uppgifter för den som står som ansvarig
- lämna städmaterialet vidare till den som står som ansvarig för nästkommande helg.
Rapportera
Tack Karin
RapporteraRapportera