Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ludvika HF Mjukis FP16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ludvika HF Mjukis FP16/17.
Mjukis FP16/17
Följ oss för uppdateringar
Hej.
På söndag 30/11 är det dags för lite matcher i borlänge, Maserhallen.
Vi samlas 09:00 vid cafet i maserhallen så hoppas vi på att vi ska få plats i ett omklädningsrum för ombyte.
Vi är idag 12 stycken anmälda vilket är jättekul, vi kommer att ha upplägget att de som är nya ska få en riktig chans att lära sig sporten på bästa sätt och kommer därför att delas upp till varje match så de inte hamnar tillsammans i varje match.
Det blir bäst får både oss ledare och för barnen så att vi som ledare kan hjälpa dom med reglerna, bytena, lagkänslan och peppa dom på planen.
Vi alla får hjälpas åt med att hålla koll på matcherna och barnen så det håller focus på när de ska spela och att de inte springer ut på planen när andra lag spelar, små syskon får självklart följa med men de får hålla sig på läktaren för deras egna Säkerhet och arrangörens skull.
Ledare som följer med på söndag är Martin och Hanna.
Hälsningar,
Ledarna
| Styrelsemöte | 16 dec, 18:00 |
| Träning | 21 dec, 11:45 |
| Träning | 28 dec, 11:45 |
| Träning | 4 jan, 11:45 |
| Träning | 11 jan, 11:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera