Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ludvika FK P-2011
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ludvika FK P-2011.
P-2011
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop!
OBS – viktigt meddelande!
Vi behöver omgående veta hur många spelare som fortsätter, då detta avgör om vi kan anmäla lag till seriespel.
Just nu är 2011-gruppen för få spelare och ledare för att kunna bilda ett eget lag, men många har ännu inte svarat på om de ska fortsätta spela. Därför är det mycket viktigt att ni svarar på frågorna i formuläret så snart som möjligt. Samma länk till formuläret skickas även till alla vh via sms, vänligen besvara EN GÅNG tillsammans med era barn.
Till frågorna: Svara här
Vi vill verkligen ge er så bra förutsättningar som möjligt inför säsongen, men för att kunna planera rätt behöver vi ert besked.
Hur det blir med seriespel och matcher beror helt på hur många lag vi kan anmäla, vilket i sin tur beror på hur många som meddelar att de fortsätter spela i LFK. Just er grupp är den enda där vi ännu inte vet vilken division ni kommer att spela i.
Ni kommer att få spela matcher oavsett om ni har ett eget lag eller inte. Vare sig vi kan anmäla ytterligare ett lag eller inte kommer vi att behöva samarbeta mellan lagen inom föreningen. Vi börjar med träningar tillsammans med P16/17.
Vi vill undvika situationen att vi senare står med för många spelare i förhållande till antalet lag, vilket leder till att alla inte får spela så mycket som de vill. Därför ber vi er igen:
Svara i formuläret så snart som möjligt om ni fortsätter eller inte.
På söndag 15/2 är det futsalträning med P14 för de som vill, Sporthallen 18.30.
Från och med vecka 10 tränar ni på konstgräs:
- Måndagar 19.30–20.45
- Torsdagar 20.45–22.00
Träningen då är tillsammans med P16/17.
Tack för er snabba återkoppling och för att ni hjälper oss att planera en bra säsong för er!
Vid frågor, kontakta Josefin
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 15 feb, 18:30 |
| Träning | 17 feb, 18:15 |
| Träning | 24 feb, 18:15 |
| Serieträff div 6 och 7 | 25 feb, 18:30 |
| Styrelsemöte 003-2026 | 1 mar, 17:00 |
jag hade tänkt att fortsätta
RapporteraRapportera
Jag Ska fortsätta
RapporteraRapportera
Jag ska fortsätta
RapporteraRapportera
Javier ska fortsätta
RapporteraRapportera
Gustaf vill fortsätta
RapporteraRapportera
Toppen, vad roligt! skriv det i länken som stod i texten :) https://forms.gle/6Cm7zw4koyV2yzJ49
RapporteraRapportera
länken fungerar inte för mig
RapporteraRapportera
Inte mig hellee
RapporteraRapportera
Tyvärr fungerar inte sms-funktionen via laget.se just nu. Vi skickar länken även via sms till vh så snart vi kan! Vänligen besvara via länken som ni även hittar i inlägget ovan, klicka på "svara här".
RapporteraRapportera
det blir kanon
RapporteraRapportera
Oklart vad som är fel i så fall, alla ska kunna komma in via länken. Man kan prova på en annan enhet.
RapporteraRapportera
Länken i texten fungerade i alla fall för mig.
RapporteraRapportera