Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lekvattnets BK 2015-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lekvattnets BK 2015-2016.
2015-2016
Följ oss för uppdateringar
Då var sista matcherna spelade och säsongen 24/25 är slut. Nu blir det några månaders vila innan ny säsong drar igång.
Det har varit en säsong med bättre träningstid men kanske lite få träningar med bara en dag i veckan. Vi har haft omkring 35 barn som varit med och tränat och 30-tal igång med poolspel. Stor utveckling bland alla barn från början av säsong till sista matcherna. Varierade resultat, men framförallt verkar barnen haft kul med stor träningsglädje!
Nästa år blir det nån sorts uppdelning av gruppen. De äldre födda 15 har ålder för att gå upp till blå nivå.
Emelie kliver av som ledare/tränare för laget.
Det kommer behövas fler tränare/ledare och föräldrar som har hand om div uppgifter som krävs omkring laget såsom försäljningar och kiosk och sekretariat scheman. Vi är många föräldrar som kan ta sig an någon uppgift!
Hör av er till styrelsen (tex Sonny över) eller någon ledare redan nu om man känner att man vill va med laget som ledare /tränare. Man behöver gå ledarutbildning och kan va bra att man finns med i planering inför säsongen börjar så man kan gå dessa.
Tack för denna säsong!
Inga kommande aktiviteter
Stor eloge till alla tränare/ledare för denna säsong! Tack för allt ni gjort för våra grabbar, all tid ni lagt ner. Kul att se sån utveckling hos laget Ni är fantastiska ❤️
RapporteraRapportera
Instämmer!
RapporteraRapportera
Tack för den här säsongen! ❤️🌟
RapporteraRapportera
Ja tusen tack till er ni har gjort ett otroligt bra jobb 👏 Sixten tycker det varit så roligt hela tiden 😃
RapporteraRapportera
Tack för denna säsong och tack för allt ni gjort för gänget!
RapporteraRapportera