Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Knutby IF Fotboll PF-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Knutby IF Fotboll PF-13/14.
Fotboll PF-13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer lite information inför uppstarten av fotbollssäsongen.
1: Utesäsongen startar
Det finns spelbara planer på Svärdens så nu startar vi igång utesäsongen. Tjuvstart redan nu på onsdag med att flytta den planerade inomhusträningen till Svärdens istället.
Sedan kommer vi under våren ha träningar måndagar och torsdagar kl 1815-1930 med start måndag 2/5.
2: Föräldramöte
Utesäsongen drar igång med ett föräldramöte direkt under den första träningen, alltså måndag 2/5 kl 1815 på Svärdens.
Vi kommer diskutera/informera omkring hur vi tänker gällande deltagande på träningar, matcher och hur det är planerat med poolspel. Vad som förväntas av er som fotbollsföräldrar i en liten förening samt en del övriga frågor. Och såklart alla eventuella frågor som ni vill ta upp. Vet att det är ganska kort varsel fram till 2/5 men det är väldigt bra om en förälder till varje barn kan delta. Om ingen kan det så önskar vi att ni hör av er via mail/telefon eller på träningen nu på onsdag.
3: Laget.se
I fortsättningen kommer all information att läggas ut här på laget.se. Knutby IF, PF 13/14. Här kommer också träningar och matcher läggas in i kalendern. Om det är någon av er föräldrar som har koll på den här sidan så är ni välkomna med tips (eller ännu hellre engagera er som administratörer).
Mvh
Tränarna
| Träning | 13 maj, 18:15 |
| Vaksala SK P13/14 (borta) | 16 maj, 09:00 |
| Träning | 18 maj, 18:15 |
| Träning | 20 maj, 18:15 |
| Jomala IK Vit (hemma) | 24 maj, 10:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera