Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Knutby IF Fotboll PF-11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Knutby IF Fotboll PF-11/12.
Fotboll PF-11/12
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Hoppas ni har det bra i höstmörkret. Nästa vecka på måndag så kör vi igång med inomhusträning (utomhus i form av löpning ibland) i knutby idrottshall. Vi kommer köra två dagar i veckan (måndagar och onsdagar) för de som har möjlighet och vill (vet att flera stycken har annan sport under vintertid). Vi tränar 17:30 - 18:30, se till att ha med kläder för inomhus- och utomhusträning. Vi kommer vissa träningar att ta en löptur tillsammans och då behövs löparskor och kläder efter väder (ledare kommer jogga tillsammans med barnen). Vi önskar att barnen är ombytta och klara 17:30 så träningen kan starta igång omgående då vi endast har 60 minuter per träningspass under vintern.
Vi kommer under november återkomma med ett datum för föräldramöte som vi önskar att åtminstone en förälder per barn närvarar på.
Mvh tränarna
😀 Vi ses på måndag 👍
RapporteraRapportera
Oscar är laddad 😊
RapporteraRapportera
Charlie kan inte vara med måndag
RapporteraRapportera
Anton missar tyvärr träningen ikväll
RapporteraRapportera